Kategorie: Novinky, A MUŽSTVO

FK Hořovicko „B“ – FK Rudná 3:3, PK 5:4, (1:0)

Nabuzeni domácím vítězstvím nad Černolicemi, odjížděli jsme v neděli 14. 10. 2018 k nováčkovi soutěže, rezervě Hořovicka. Sice nám chyběli tři důležití hráči z posledního zápasu, ale soupeř se krčil na předposledním místě tabulky a proto jsme věřili v bodový zisk. Možná jsme si až moc mysleli, že půjde vše samo, protože začátek zápasu a vlastně celý první poločas byl z naší strany katastrofální. Zápas už začal, ale naši hráči působili hodně ospalým dojmem. Hned v první minutě měl obrovskou šanci domácí Martin Svoboda, ale ke gólu to nevedlo. Nebyli jsme schopni se dostat více jak dvacet metrů od branky a špatný začátek vyvrcholil ve 3. minutě rohovým kopem. Po jeho zahrání usměrnil David Kotouč nešťastně míč do vlastní branky, 1:0! Do 25. minuty nás domácí přehrávali, my kupili chyby a jen vlivem laxního, nebo nepřesného zakončení domácích se skóre neměnilo. Teprve pak jsme se osmělili i my, ale naše akce, které většinou tahal Marek Kaucký, často zastavil domácí stoper Ludovic Makaidi. Párkrát jsme i vystřelili, ale naše střely postrádaly přesnost nebo razanci. Do půle si vytvořil domácí tým ještě několik možností k navýšení náskoku, ale stav vydržel do přestávky nezměněn. O přestávce nebyla atmosféra nejlepší, ale stále bylo dost času s výsledkem něco udělat.

Bohužel i druhý poločas jsme zahájili neslavně, podobně jako ten první. V 50. minutě se trefil domácí Tomáš Garanič a bylo to 2:0! Tato branka nás konečně vyburcovala k tížené aktivitě směrem dopředu. V 54. minutě se uvolnil Lukáš Houha a podařilo se mu snížit na 2:1! Za tři minuty jsme po centrovaném míči mířili do břevna, ale k odraženému balónu měl nejblíže Míra Miller a hlavou ho usměrnil do branky, 2:2! Domácí byli zaskočeni a nám se v 60. minutě podařilo zápas zcela otočit. Na hranici vápna došlo k souboji mezi Kauckým a domácím stoperem, který míč sice odehrál, ale zasáhl i nohy našeho hráče. Nařízený pokutový kop proměnil Lukáš Houha 2:3!!! Tři góly v zápase dáváme málokdy, natož během šesti minut. Hnali jsme se za další brankou a obrovskou šanci měl mladý Dominik Jedlička, který už v první půli nahradil zraněného Kubu Talaše. Bohužel náš hráč tváří v tvář domácímu brankáři neuspěl. Za deset minut se domácí vzpamatovali a opět jsme čelili několika nebezpečným protiútokům. O vedení jsme přišli v 78. minutě, kdy jsme nechali pootevřená zadní vrátka a dovolili nájezd domácího útočníka na našeho brankáře. Ten mu situaci včasným vyběhnutím sice dost ztížil, ale přesto došlo ještě k přihrávce na volného Tomáše Kaňku, pro kterého nebylo problémem skórovat, 3:3! Do konce zápasu byli domácí určitě aktivnější a my měli štěstí, že jsme ubránili alespoň remízu. V penaltovém rozstřelu si vedli domácí hráči lépe než naši, pouze Garanič napálil míč do břevna. Za nás svoje pokusy proměnili Miller, Kaucký, Houha, Rott, ale Jedličku a Šťastného domácí brankář vychytal. Prohráli jsme na penalty tedy 5:4 a domácí tým se radoval z bodu navíc.

Zápas se nepovedl mnoha hráčům a za získaný bod musíme být rádi. Moc se nám nepodařilo nahradit chybějící hráče a absence Martina Samka, který by obranu uklidnil, byla zřejmě klíčová. Co mě mrzí nejvíce, že když už jsme zápas otočili, tak jsme si vedení moc nevážili.

Sestava: Smutný, Vondra, Miller, Kotouč, Šťastný, Palivec (83. Čáha), Houha, Rott, Talaš (32. Jedlička), Kaucký (K), Havel

Napsal: Petr Vraštil, trenér dospělých

 

print Formát pro tisk

Komentáře rss

Přidat komentář >

Nebyly přidány žádné komentáře.