Kategorie: Novinky, A MUŽSTVO

FK Rudná - FK Králův Dvůr „B“ 0:3 (0:1)

Po debaklu v Petrovicích nás čekal domácí zápas proti rezervě Králova Dvora. Na podzim jsme vyhráli u soupeře 1:0 a i tentokrát jsme chtěli bodovat naplno. Navíc byla sestava o moc lepší než předešlý týden a asi i než v prvním vzájemném utkání. Bohužel na tento zápas nebudeme vzpomínat v dobrém. Od prvních minut se nám nedařilo vůbec nic a hosté byli nebezpečnější. Hostující tým dokázal přehustit střed hřiště a ukázkově bojoval o potřebné body. V útoku se pak spoléhal, na mnou známé rychlostní kvality obou útočníků. Bohužel nám tito hráči zatápěli víc než jsem čekal. Hned v 6. minutě mohli jít hosté do vedení, když náš brankář musel vyrazit mimo své vápno a pokusil se zastavit hostujícího útočníka, který přes faul ještě vystřelil a míč málem doputoval do odkryté branky. To se naštěstí nestalo a ani následující VPK gólem neskončil. Naši hráči nebyli schopni rozvinout útok od obrany a mnoho míčů jsme soupeři darovali celkem lehce. Ve 26. minutě jsme hosty pustili do zaslouženého vedení :-(. Brankář, který lapil naší slabou střelu se moc nerozpakoval a poslal dlouhý pas na své útočníky, jmenovitě Jiřího Bicana. Naše obrana nebyla schopna, nebo ochotna se včas stáhnout a tak mohli oba hostující hroty pohodlně vyrazit směrem na našeho brankáře. Před vápnem se sice našemu stoperovi podařilo situaci ještě trochu zkomplikovat, ale Bican svoji střelu přes obránce schoval a ta zapadla přesně k tyči, 0:1! Ani tento gól nás moc neprobudil a naopak hosté se semkli ještě více. Nejblíže vyrovnání jsme v první půli byli asi ve 35. minutě. Míra Miller hodil míč z autu, na hlavu Martina Samka a ten ho prodloužil až k nohám Marka Kauckého, který však patičkou dobře postaveného brankáře nenachytal. To byla snad jediná situace, která stojí za zmínění, jinak šlo o jednu velkou křeč. Poločas skončil tedy těsným vedením hostí. ● Do druhé půle již nenastoupil Honza Krejčí, kterého nahradil Michal Martínek a také šel z placu Brian Doherty, za kterého „naskočil“ Honza Sloup. Hráči vypadali o přestávce odhodlaně a chtěli jsme se pokusit ostudu odvrátit. Bohužel hned 47. minuta naše naděje definitivně pohřbila. Bican dostal míč do svého typického náběhu a ve vápně hasil tuto situaci náš kapitán Patrik Zmeškal jen za cenu skluzu a odehrání míče na roh. Přestože si takto počínal v souboji tělo na tělo a oba hráči upadli, chystali jsme se na odvrácení tohoto rohu. K údivu všech zúčastněných se po dohodě mezi HR a AR2, však pískala penalta! Sám „faulovaný“ hráč ji se štěstím proměnil a my prohrávali 0:2! Od této chvíle na nás padla opravdu pořádná deka a to ještě nebylo utrpení konec. Běžela 54. minuta kdy nám unikl i druhý útočník, kterým byl Jiří Michalík a korunoval svůj dobrý výkon gólem na 3:0 pro hosty!!! V 70 .minutě přišlo ještě to, co nás mrzí nejvíce. Po výskoku u soupeřovi branky se skácel k zemi David Krajči, protože si při dopadu poranil pravý kotník. Hráče jsme museli samozřejmě vystřídat a dokonce bylo nutné povolat RZ službu. Dnes již vím, že nám David bude chybět nejspíše do konce sezóny, protože si zlomil zánártní kůstky :-(. Do konce zápasu naštěstí hosté své dva nejlepší hráče stáhli a my si mohli alespoň oddychnout, že frustrované mužstvo nedostane ještě větší příděl. Upravit skóre mohl v 85. minutě Sláva Jellúš, který mířil sice přesně, ale slabě, a jen do náruče hostujícího brankáře. Konečně přišel vysvobozující hvizd hlavního rozhodčího, který utkání ukončil. ● Byl to pro nás zápas blbec se vším všudy, ale za tuto ostudu se lze omluvit jedině zlepšenými výkony na hřišti, nejlépe hned v domácím utkání proti Sedleci-Prčice, který na jaře zatím tápe. Důležité bude v jaké sestavě a zda vůbec se na tohoto soupeře sejdeme, optimismus mě pomalu opouští. ● Sestava: Soukup, Krejčí (46. Martínek), Zmeškal (K), Samko, Kotouč D., Kaucký, Bialek, Miller, Rott, Doherty (46. Sloup), Krajči (75. Jellúš).

Napsal: Petr Vraštil, trenér dospělých