Kategorie: Novinky, A MUŽSTVO

FK Rudná - FK Lety 0:2 (0:1)

První jarní kolo nás čekalo v sobotu 24. 3. 2018. Soupeřem nám byl tým z horní poloviny tabulky FK Lety a šlo tedy o okresní derby. Na podzim jsme venku tomuto soupeři podlehli 3:1.
Obavy, že bude po nepovedené zimní přestávce, ukončení aktivní kariéry několika hráčů a původně neočekávanému odchodu Romana Wrobela, složité se na zápas vůbec sejít, se naštěstí nenaplnily. Hráčů bylo na zápas dokonce až moc a to i vzhledem k tomu, že po dohodě mezi námi, Libčicemi a právě Romanem Wrobelem, jsem ho mohl využít ještě pro tento zápas. Za ten půlrok u nás a ochotu nám v tomto zápase ještě pomoci bych chtěl Romanovi poděkovat, přeji mu ať se daří a doufám, že se třeba někdy do Rudné vrátí.
Zápas jsme zahájili až nečekaně odhodlaně. Kluci bojovali, vyplňovali mezery a drželi hosty, co možná nejdále od naší branky. Nutno podotknout, že soupeř na rozdíl od nás moc nekazil, míč měl na kopačkách častěji a hrozil kolmicemi na své dva rychlé útočníky. Do vážné šance se však hosté nedostávali. My i přes mnoho nepřesností pár náznaků měli. Bohužel nás ve finální fázi zradilo zpracování a sami jsme se vytlačili z dobré pozice. Několikrát jsme se pokoušeli o střelbu ze střední vzdálenosti, ale to byly pokusy, které nemohly zkušeného Radka Sňozíka, v brance hostí vůbec vůbec ohrozit. Hosté hráli zkušeně a trpělivě čekali na svoji příležitost. Ta přišla ve 34. minutě. Na naší půlce jsem se dožadovali autového vhazování, ale AR1 ukázal na opačnou stranu. Hosté rychle vhodili míč do hry a náš hráč stihl útočníka hostí už jen faulovat. Standardní situaci zahrával další zkušený hráč Jaromír Šmerda a našel na zadní tyči nikým neatakovaného Tomáše Turka, který poslal hlavou hosty do vedení, 0:1! Další gól už do poločasu nepadl.
Do druhé půle jsem vystřídal, se snahou zvýšit aktivitu a poprvé se v rudenském dresu, tak mohl představit David Krajči. Ale ani druhý poločas obraz hry nezměnil. Na hráčích byla vidět snaha, ale tu narušovaly nepřesnosti a také dobře pracující obrana hostí. Do velké šance se dral Wrobel, kterého dobře uvolnil právě Krajči, ale náš hráč nezvládl míč správně převzít a o dobrou šanci se sám připravil. Nejblíže vyrovnání jsme se ocitli asi v 60. minutě. Přes několik protlačených soubojů se míč dostal na hranici vápna ke zcela volnému Krajčimu, ale ten místo postupu blíže k brance zvolil střelu, která byla velice nepřesná a šla mimo. Na zadní tyči ji ještě dorážel Marek Kaucký, ale z tohoto úhlu nemohl uspět ani on. Hosté o svém vítězství definitivně rozhodli v 73. minutě. To se po autu u rohového praporku prosadil přes dva hráče Turek, nádherně nacentroval a hostující Martin Chalupa narval z voleje míč do branky, 0:2! My se pokusili alespoň o kosmetickou úpravu výsledku, když hosté trochu polevili v koncentraci, ale naše centrované míče většinou nenašly adresáta a jen jednou se dostal k hlavičce Míra Miller, ale to byl v těžké pozici. Zápas již hosté zkušeně dovedli do vítězného konce a v závěru ještě mohl zvýšit Nejepsa, ale svoji šanci si nechal zmařit naším obráncem. Sportovně musíme uznat, že jsme byli horším týmem a hosté si vyhrát zasloužili. Na druhou stranu jsem očekával po zimě i náš horší výkon a je na čem stavět.

Sestava: Němec- Krejčí, Zmeškal (K), Samko, Jellúš, Kaucký, Bialek, Kotouč D. (75. Zachař), Miller, Wrobel (60. Soukup), Hartig (46. Krajči)

Napsal: Petr Vraštil