Kategorie: Novinky, A MUŽSTVO

Sokol Choteč - FK Rudná 4:4 (3:1)

24.2.2018 další přípravný zápas, tentokrát s vedoucím týmem z OP Praha-západ. Třetí přátelák a stále stejná písnička, nedostatek hráčů :-(. Některé skolila nemoc, někdo musel i v sobotu do práce, ale někteří hráči, se kterými jsem počítal do kádru pro jaro, mají prostě jiné priority než fotbal. To vše mělo za následek, že jsme zápas odehráli jen v deseti lidech a z toho jen šest hráčů bylo kmenových!!! „Naštěstí“ na tom byl soupeř úplně stejně, co do počtu a zápas zahajoval dokonce v devíti!!! Úvod zápasu byl tedy zvláštní, obě mužstva hledala optimální rozložení sil na hrací ploše a rozhodla se praktikovat 4-4-1. Nejvíce se tedy hrálo uprostřed hřiště a bylo otázkou, který ze záložníků bude ochoten jít do náběhu za vysunuté obrany. Hráči Chotče se po nějakých 15 minutách hry začali lépe pohybovat a nutili nás k chybám. Kolem 20. minuty šli také do vedení 1:0! Na tento gól jsme dokázali zareagovat celkem brzy a skóre se opět srovnalo. Bohužel jsme do poločasu inkasovali ještě dvě branky a naše šance, kterých také nebylo málo, jsme využít nedokázali.
Druhá půle nám vyšla lépe výsledkově, ale hra byla podobná. Spíše se dá říci, že jsme odpadli fyzicky, nebo jsme k zápasu, který byl specifický, přistupovali laxně. Z toho těžili hráči Chotče, kteří se několikrát ocitli zcela sami před naším brankářem. Ten se překonával a vychytal neskutečné věci, i když svůj podíl na tom určitě mělo i lajdácké zakončení. My jsme měli v zápase snad jen tři pohyblivé hráče, kteří se chtěli porvat s obranou „domácích“ a udělat něco s výsledkem. Jedním z nich byl Martin Samko. Tento hráč dostal asi v 60. minutě krásný pas za obranu a postupoval prakticky sám na branku. Ve vápně ho však jeden obránce dostihl, ale zastavit ho dokázal jen pomocí faulu. Nařízenou penaltu faulovaný hráč proměnil a bylo to 3:2! Po chvilce jsme dokonce vyrovnali, když uklidil míč do sítě opět Samko, 3:3! Protože jsme přežili již zmíněné tutovky Chotče, živili jsme naději alespoň na slušný výsledek. Tomu jsme se ještě více přiblížili, asi v 80. minutě. Sláva Jellúš krásně odcentroval a brankáře, který si chtěl míč ze vzduchu sebrat, předskočil na přední tyči zase Samko a poslal nás hlavou do vedení, 3:4!!! V poslední minutě zápasu si vybral snad jedinou slabší chvilku náš brankář. Na dlouhý pas za obranu sice svým výběhem mimo vápno skvěle zareagoval, ale odkopem trefil jen dotírajícího útočníka, který z nějakých dvaceti metrů vrátil míč do opuštěné branky, 4:4! Takto i zápas skončil. Jsem rád, že jsme ho i v mrazivém počasí odehráli a byl veden oběma týmy hodně férově. Bohužel bych se mnohem raději díval z lavičky na kvalitní přípravu v optimální sestavě, než zasahoval 90 minut do hry, ale realita posledních dnů je jiná.
V sobotu nás od 12 hodin čeká další zápas proti SK Libuš (hřiště Újezd Praha 4) a v podobné sestavě bychom si koledovali o pěknou ostudu, tak snad se sejdeme!!!

Naši hráči, kteří nastoupili do zápasu: Krejčí, Zmeškal, Jellúš, Sloup, Samko, Hartig

Napsal: Petr Vraštil

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.