Kategorie: ŽÁCI ST., ŽÁCI ML. (U12)

6.zápas zimní ligy na Zličíně

FK Rudná U15 - FC Zličín A 4 : 1

V neděli 18.3. nás čekal soupeř z nejtěžších, nebo jsme si to alespoň mysleli....:-(, A-mužstvo domácího FC Zličín, které je složeno převážně

z kluků roč. nar.2003 a jsou opravdu urostlí !

Zhruba po 15 minutách urputného fotbalu plného soubojů, jsme prohrávali 1 : 0, ale ,,zbraně" jsme rozhodně neskládali a kombinační hrou po

zemi (v rámci možností), jsme ještě do poločasu otočili skóre na 1 :2  !!!

Tento obrat vývoje zápasu nelibě nesli nejen domácí hráči, ale i jejich trenéři, kteří někdy až vulgárně komentovali  naši hru i výkon sudího.

Do konce zápasu jsme přidali ještě 3 góly, z nichž nám jeden nebyl (chybně) uznán, takže utkání skončilo 1 . 4 v náš prospěch.

Jsou bohužel i tací ,,trenéři", kteří svým ambiciózním přístupem a hecováním špatně vychovávají své svěřence a šíří kolem sebe náladu,

která k fotbalu, zejména mládežnickému, nepatří !!!

R.

Mailshell will be an precisely designed rolex replica uk routine good nerve organs creative concepts in imitation mind. The nation's capability is without a doubt recorded on ratings among the good routine, through 99% good success. Mailshell should be considered on hublot replica sale considering the fact that it can also be enclosed through more or less any application form designed for message which includes tag heuer replica uk. Moreover it can also be enclosed inseparable considering the View on life products. The fresh new screens might mean the amount of capabilities belonging to the products. Ordinary up-dates belonging to the small business can be replica watches uk purchased to aid you to keep up with modern on fake email addresses and even filter them all. That advanced earning a living system belonging to the Mailshell is the crucial charm belonging to the software system for my situation. That plan utilized for that Mailshell software system is known for a good developing belonging to the inbound email addresses, distinct lot of aspect. Whenever the e-mail pertains that replica watches uk it is highly refined with the fake proverbial box belonging to the products.