Kategorie: ŽÁCI ST., ŽÁCI ML. (U12)

7.zápas zimní ligy na Zličíně

FK Rudná U15 - SK Zbraslav 3 : 0

Sedmý zápas ZL jsme hráli nezvykle v pondělí 19.3. od 19.15 hod, protože se jednalo o odložený zápas se Zbraslaví.

Soupeř to byl více než zdatný a nám se dlouho nedařilo hrát dle svých představ, po křídlech.

Právě naopak !!!

Absence kombinace i pohybu , zahuštěný prostor středu hřiště a přespříliš chyb v rozehrávce byly strůjci neutěšené a nehezké hry.

Částečně to možná bylo způsobeno šrámy ze zápasu předešlého dne a dost možná i únavou ze školy a večerní hodinou,

ale podařilo se nám vsítit první gól a posléze přidat další dva, takže jsme vyhráli další zápas, tentokrát poměrem 3  :  0  .

Snad je to soupeři nebo naším ,,umem", ale s radostí konstatuji, že jsme ještě neprohráli ani jediný zápas zimního turnaje !!!

Dalším soupeřem je v sobotu 24.3. od 13.40 hod.mužstvo TJ Ruzyně, tak jen doufám, že se nám podaří dodržet nastolený trend a také je

porazíme !?!?

R.

Locate harmful ratings, relocate onto the rolex replica sale. If you seek for a blog and no harmful ratings, operated an important determine which will blog because of the BETTER BUSINESS BUREAU, RipOffReport additionally, the ConsumerAffairs website pages. Any specific blog which will clears the obstructions is without a doubt hublot replica to help you do business with. In as much as that Bulova you will be able engagement sit back and watch is worried, you can get opportunities in abundance. One very popular replica watches sale you can discover web based for one low priced rather than one compensate within full is definitely the rolex replica sale. It sit back and watch is known for a round of golf facial skin which can be surrounded as a result of exquisite precious stones plus developing precious stones in the exact facial skin belonging to the sit back and watch once more. That rolex replica uk contains 33 precious stones along with a stainless-steel bezel together with a stainless steel wrist band. It sit back and watch is in addition watertight close to 99 base and even shows a 2-year brand service contract. Variances it sit back and watch web based in most cases functions available 300 and even ninety funds rather than the unique catalog rate, that is definitely available seven-hundred funds.