Kategorie: ŽÁCI ST., STARŠÍ PŘÍPRAVKA, ŽÁCI ML. (U12)

Mšeno 2017 - zpravodajství

Soustředění Mšeno 2017

Tak jsme tu zas. Pro začátek je zapotřebí připomenout,že jsou prázdniny a ty si zřejmě zaslouží i google J . Tím bych chtěl předeslat, že zde jde hlavně o krátké hodnocení našeho soustředění pro Vaši informaci a né o pravopysné cvyčení . ( ....? ... !!! ) Tím by stejně redaktor neprošel J .

Jako již několik let po sobě jsme zahájili letní přípravu v nám dobře známem Mšeně u Mělníka.      

Od soboty se snažíme co nám síli stačí zase o trošku zlepšit fotbalové dovednosti. Po příjezdu jsme se ubytovali ve zdejším „Alcronu“ a začali jsme obídkem: rizoto jako od babičky přišlo vhod. Po povinném poledňáku jsme se rozdělili do třech kategorií. Přípravky jsme spojili dohromady a žáci jsou ve dvou kategoriích.

Začali jsme pozvolna, návštěvou zdejšího proslaveného koupaliště a cestou zpět jsme se zastavili na povinnou zmrzku. Od neděle začneme postupně přidávat. J

K véče domácí sekačka s brkaší. Super.

Neděle

Snídaně jako již několik let: Nutela zmizí během pikovteřiny, křupínky jakbysmet. Salámy a sýry zůstavají bez povšimnutí. Dospěláci jásají,ale zároveň tuší, že bude hůř.

Ranní tréninkové jednotky chroupeme plnými dávkami a málem nestíháme odebrat stravu k obědu - uzené s knedlíčkem zdlábneme jako by nic a jdem si odpočinout.

Odpolední trénink je o malý kousek pozvolnější, protože už poznáváme, že to může i trošku bolet. Ale není čas na slzy. Jdeme do toho se stejním zapálením jako ráno a s přibývajícím časem je vše dle představ trenérů.

 

K véče jsou špágy. Někdo :zdlábne s omajdou, jiný zase s nejlepší přísadou (vyrábí se z rajských jablíček J pozn. redakce).

Večerka probíhá dle pravidel, která jsme nastavili hned po příjezdu. I nováčci chápou, co smí, a co je jasně zakázané.

Pondělí

Snídaně se pomalu vytrácí ze stolu i se salámem (kromě gothaje, zřejmě chybí cibule J) a tak opozdilci (kteří dávají svým pozdnějším příchodem šanci i těm, kteří projevují problémy se vstáváním) mají oči pro pláč. Vezmou tak zavděk i zmiňovanou pochutinou z dob hluboké totality a jsou rádi, že něco „polknou“.

Dopolední trénink je zase plný elánu a následně jsme ještě před obědem naskákali do místního aquaparku J .

Oběd : řízek zvaný hnědočech s bramborem a poledňák.

Po cca 15. hodině se k nám připojili i opozdilci, kteří trávili dovolenou o kousek déle, a můžeme vyhlásit - jsme komplet.

Chvilku jsme všichni na tréninkovém place a po cca 30 minutách odchází žáci na hlavní stadión. Zde nacvičujeme herní praktiky na „rovném“ terénu a poznáváme rozdíly mezi mlatem a naší krásnou zahrádkou pana správce z FK Rudná.

Jj máme to doma prostě lepší. O tom nemůže být vůbec řeč. Ale nám to nevadí a bojujeme, jak se dá.

Po odpoledním tréninku jsme (kdo chtěl) zkoukli znovuzrození Sparty J (kdy jasně přejeli domácí Bolku 1:0) .

 Véčeře: ovocné knedlíky (plněné jahodou). Někteří trenéři přenechali knedlíky dětem a dali si uzené koleno. Snad to ráno vyběhají.

Úterý
 
Snídaně mizí ze stolů čím dál tím rychleji ( gothaj ještě odolává ) .  
 
Ráno jsme si dali trénink na hlavní hřišti a zase bylo na co koukat. Dokonce jsme na tribuně zahlédli i zvědavce,který s úžasem doslova čučel co dokážeme. Všechny kategorie se snaží každým dnem ukazovat to, že fotbal na pár doteků ( rozumějtě dva ) je nám vlastní. 
 
Starší žáci pilují přechod přes ofsajdovou past,doplněný střelbou. Mladší žáci si v poklidu hrají piškvorky ( ale fotbalové ) a pak všem dokazují ,že průniková přihrávka hraje v rudenském fotbale prim .  No jo no, Áčko nám postoupilo do kraje a je zapotřebí abychom mohli za pár let plynule doplnit dospělý fotbal našimi odchovanci. Přípravky se učí bago s přeběhem a po pár minutách trénují standartní situace. Občas to maličko zadrhne,ale pár dobře míněných rad od trenérů a je tu jasný vzkaz soupeřům : bojte se . My umí dávat góly z rohů jak chceme.
 
Oběd : Frankurtská polévka je tak výborná,že trenéři jen s otevřenou pusou čumí,že na někoho z nich nezbylo. No co,polívka je grunt a kdo ji nejí to je .... Jako hlavní chod jsme měli kolínka se sýrovou omáčkou a kuřecím masikem a kuchařka nestíhá doplňovat talíře.
 
Polední klid trávíme hraním různých karetních her. Takový Beng,je něco,co dospěláci snad nemůžou nikdy pochopit . Alespoň jeden z trenérů se nechal slyšet,že vůbec nemá šajnu vo co go . 
 
Odpoledne jdeme k překvapení všech na procházku. Pár zvídavých dotazů, proč jako na fotbalovém soustředění jdeme na procházku hravě zodpovíme a vybaveni batohem s věcmi na plavčo a pitím jdeme na to. Jdeme známou cestou,ale těsně před koupalištěm zmizíme v lese. Když dorazíme k tzv. hladovým kamenným schodům, tak je jasné,že je musíme vyběhnout. Zde ale narážíme na odpor některých jedinců. To že nohy bolí nezabírá a tak se nedá nic dělat a s nechutí se přizpůsobují i mrmlalové. Nahoře někdo pronese : já necítím nohy. Na takovou smeč se nedá reagovat jinak než velmi populárním : tak si čuchni k mejm . ha ha . Ale konečně jdeme nějakou lesní cestou a po turistické značce. Jelikož si pořád povídáme,tak si ani neuvědomujeme,že nás trenéři zavedli až do lesního bludiště. Tady končí všechna legrace. Dospělákům tuhnou rysy při pohledu hned na první překážku. Stojíme na vrcholku sklalních kamenů a dolů je to zatraceně příkré. Naštěstí je cesta vybavena řetězy na přidržení a tak krkolomnou překážku zvládáme na jedničku. Vzkaz pro rodiče : máte moc šikovné děti. I ti nejmladší si s tím poradí jako rození horolezci i když se jednalo o sestup . Takový Rakoncaj by koukal co jsme s přehledem překonali.
Pak už je to hračka,jsou tu značky,tak podle nich dojdeme až ke koupálku a dáme pár bazénů. Jenže ouha : ono je to vlastně bludiště takže,když jdeme dolů,do prava, nahorů a zase do prava,tak už trošku znejistíme a pár bystrých hlav přichází na to,že se asi vlastně pořád točíme v kruhu. A je to tady. Vycházíme o cca 400 metrů jinde,něž jsme do bludiště nastupovali. Ale super zážitek. Dále pokračujeme již po silnici směrem ke koupališti. Po cca 1km měníme povrch, z asfaltu zpět na lesní cestu a přes Muchomůrku dojdeme až ke koupálku. Jenže není čas. Tak to vezmeme přes zmrzku,až do kempu. Věřte nebo ne,ale zázračná moderní technika trenérovi ukazuje,že jsme ušli 15743 kroků. ( V přepočtu je to jasně hodně přes 8 km ) a to jsme šli jen na prochajdu. Slušný výkon .Bazén máme taky,takže kdo chce naskáče do vody a komu zbyly síly,tak si dá ještě pár kohoutích zápasů.
 
Večeře : Halušky se zelím baštíme s takovou chutí,že již začínáme podezřívat kuchařku,že snad vaří pro 10 hostů v kempu a ne pro 35 pilně trénujících fotbalistů. 
 
Po véče pár z nás jde na nohec,ale dnes jsme ještě pořádně nehráli fotbal. Takže pokyn trenérů,že si konečně  strčíme, bereme jako jasnou výzvu. 2 kapitáni za starších žáků si poctivě vyberou mančaft a jdeme na to. Trenéři nám to snad moc kazit nebudou,ale v každém týmu musíme jednoho strpět.  Minimálně hodinová rěž,končí drtivým vítězstvím jednoho týmu 6:5. Mezi střelce se zapisují i nejmladší hráči a tak s radostí konstatujeme: jsem jedna parta a tak to prostě u nás chodí. Po fotbale jsme ještě zkoukli mistrovství světa v atletice a drželi jsme palce českým barvám. Bára Špotáková nám dělá obrovskou radost a svým zlatem,nám jasně ukazuje,že je prostě numero uno.Jelikož se psaní tohoto textu nějak prodlužuje,tak teď již pěkně vymydlení  a unavení ležíme na svých postelích a pěkně to řežeme. Všichni  jsme O.K. a posíláme domů pozdravy.
 
Středa 
 
Po klasické snídani, kdy už konečně zmizelo ze švédského stolu úplně všechno,jsme si dali dopolední trénink. Starší žáci všemožně rní šněrují
opičí dráhu a posilují aniž by o tom věděli. Krabí fotbal je super zpestření.
Mladší žáci podstupují velice nepopulární "fyzické" testy a všichni se modlí,kdy už to skončí. Oběd je jasné vysvobození.
Přípravku si vzal pod palec trenér Áčka a ve spolupráci s trenérkou dali nejmladším hráčům pořádně do těla. Při pohledu na jejich fotbalové cvičení,které dělají pravidelně hráči Á týmu nám padají brady hodně dolů. Jsou to prostě šikulové. 
 
Oběd: polévka -  vývar s kapáním dlabeme jak protržení a dokonce si chodíme i přidat. Hlavní chod - výpečky s br.knedlíkem a osmaženou cibulkou jsme snad zhltli i s s pekáčem.
 
Po poledňáku jdou St.žáci a přípravky na stadion užít si "rovinu" a je to zase paráda.  Je čas i prostor na "složitosti" .
Ml.žáci mají mírnější režim a  jdou na nohejbal. Světe div se : všichni to umíme. Je to mnohem lepší než trenérský "mač" na žížu před véčou.
Pár z nás se občas jukne ,ale ostružiny v okolí jsou zajímavější. K snídani si dáme šmakulajdu s cukříkem. 
 
Večer trávíme dle svých přáních. Drtivá většina z nás uléhá již před večerkou a tak to vypadá,že zbude  i nějaký čas trenérům na " zábavu" . Po 5-ti dnech to bude určitě parádní pařba :-)  Dospěláci usínají za pochodu . Ale třeba se někdo kousne :-) 

Čtvrtek

Po snídani,kterou jsem vyluxovali do posledního zrnka jsme se šli připravovat na tréninkovou plochu. Pár jednodušších cvičení na rozcvičení a následuje přesun na hřiště.
 
Přípravky o5 vedené trenérským duem pokračují v neustálém zlepšování a například při nácviku střelby přímých kopů přes zeď jsou k vidění krásné góly. Šibenice vymetáme jak zprava,tak zleva . Mladší žáci nacvičují střelbu soutěžním způsobem,různě proloženou přihrávkou,přeskokem atd. Fotbal na 2 trojbranky je super. Bez pohybu to nejde,takže i jedinci,kteří se ráno pokouší umořit zdravotníka svými stížnostmi na "svalovku" , bolest břicha atd musí makat. Konečně to vypadá jako fotbalové soustředění mládeže a ne jako zájezd invalidů :-) 
 
Starší žáci po taktické poradě a "video" rozboru dokazují,že trenérem míněné rady chápou a roztahují hru od lajny,k lajně a organizace hry je jim také vlastní. Střelba trestňáků je podobně úspěšná jako u přípravek,takže golman často jen bezmocně lomí rukama. (Jenže ty rány by nechytil ani Čechíňo ).
 
Oběd : bramboračka (sice bez hub,ale i tak byla) famózní. Rýže a vepřové na kmíně taky.
 
Polední čas krátíme o 30 minut a díky vysokým teplotám míříme na koupaliště. Jako odpolední kondiční trénink plaveme (dle kategoríí ) různé množství bazénů. Přípravky alespoň 10 šířek (najdou se borci kteří dají 2x tolik ) . Mladší žáci 10 délek,st.žáci 20. Rychle ven a alespoň trochu se zahřát. Voda je tu stále dosti studená. Kdo zde nikdy nebyl,tak asi ani neuvěří,ale venku je 30 °C a voda má tak půlku. 
Jelikož máme dost času,tak si dáváme pro zpestření šířku pod vodou. Najdou se  jedinci,kteří přeplavou celou šířku (waou ),ale jsou mezi námi i borci,kteří plavou pod vodou stylem, že jsou vlastně úplně na hladině,ale hlavu májí zabořenou do vody. Dokonce příchází i se stylem kraul a to už nám smíchy praskají bránice. Vloni nám ale 2 plavci dokázali,že to jde pod vodou tam i kus zpět. Loňský rekord se zdá býti neohrožen a tak se do soutěže zapojí i tréňa. Plave dobře,plave rád :-) Pod vodou mu sice rychle dochází vzduch,ale dokáže se kousnout a v drobné agónii dokáže i otočku a plave nazpět. Jasný vítěz. Takhle to ale přece nemůže skončit. Talda to bere na sebe a o dvě koňské délky trenéra sesazuje z trůnu. Super výkon.
 
Návrat jsme jako vždy vzali přes zmrzku a šli na véču. Francouzské brambory jsou parádní. Jelikož jsme dnes nemohli utrácet kapesné hned po obědě ( v baru nikdo nebyl ),tak hned po večeři zařizujeme nápravu. Hlad máme čím dál tím dříve,takže kupujeme co se dá. 
 
Jelikož se nám blíží konec soustředění,tak budeme v sobotu velice rádi za pořádný domácí oběd. Tímto vám chceme dát vědět,že budeme k odjezdu připraveni od 9:00. Přijeďte si pro nás max. do 10:00 . Už se na vás těšíme a posíláme pozdravy.
 
Pátek 
 
Začínáme poslední den letošního soustředění. Od rána tady leje jako blázen,takže jen jíme hrajeme karty,děláme blbosti atd. 
 
Oběd :polévka s těstovinou a rajská s knedlíkem. 
 
Po obědě to nevydržíme a jdeme to zkusit na tréninkovou část . Přestože,předpověď počasí tvrdí,že má pršet celý den,vybíháme ven. Za drobného poprchávání se rychle rozcvičíme . Po cca 5-ti minutách se zdá,že to přeci jen půjde. Neprší vůbec,takže makáme. yes Ale za pár minut je všechno jinak . Značně promáčení od hlavy až k patě opouštíme tréninkovou plochu po cca 1 hodině. Nu co . Z cukru nejsme a díky šetřivému režimu ( co se převlékání týká ) a ohleduplnosti k maminkám , aby neměli moc práce s praním špinavého prádla,až se vrátíme,máme dostatek čistého a hlavně suchého oblečení. Takže vše co jsme  promáčeli rozvěsíme kde se dá. Dokonce i na venkovním zábradlí
pokouší jeden filuta sušit za deště mikinu. enlightened Ale co : někdo přeci musí říci světu - TUDY NE .cool
 
Do večeře je stále daleko,a tak dojde na závěrečný rozbor účastníků s trenéry. I to nám nezabere moc času,takže se nám konečně podařilo umístit pár fotografií na rajče. crying Zde je cesta : http://jabry.rajce.idnes.cz/Mseno_2017 . Bohužel nám letos chyběl hlavní fotograf,takže je obrázků málo a kvalita také pokulhává. Ale snad to pro představu bude stačit.
 
 Večeře : Kuřecí stripsy s bramborem.  
 
A to je za letošek úplně všechno. Těšíme se na ráno. A  máme jedno přání : Nenechte nás prosím dlouho čekat cheeky
 
Za celý realizační tým Honza 
 
P.S.: Už dnes víme,že příští rok pojedeme o týden později. Tzn.: od 11.8.2018 do 18.8.2018. Takže si to prosím poznačte do rodinných kalendářů,ať si můžete dostatečně komfortně naplánovat prázdniny léta 2018 .
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Od rána tady leje jako blázen,takže jen jíme hrajem karty, děláme blbosti atd. 
 
Oběd :polévka s těstovinou a rajská s knedlíkem. 
 
Po obědě to nevydržíme a jdeme to zkusit na tréninkovou část . Přestože,předpověď počasí tvrdí,že má pršet celý den,vybíháme ven. Za drobného poprchávání se rychle rozcvičíme . Po cca 5-ti minutách se zdá,že to přeci jen půjde. Neprší vůbec,takže makáme. Ale za pár minut je všechno jinak . Značně promáčení od hlavy až k patě opouštíme tréninkovou plochu po cca 1 hodině. Nu co . Z cukru nejsme a díky šetřivému režimu ( co se převlékání týká ) a ohleduplnosti k maminkám , aby neměli moc práce s praním špinavého prádla,až se vrátíme,máme dostatek čistého a hlavně suchého oblečení. Takže vše co jsme  promáčeli rozvěsíme kde se dá. Dokonce i na venkovním zábradlí pokouší jeden filuta sušit za deště mikinu. Ale co : někdo přeci musí říci světu - TUDY NE .

 

 Do večeře je stále daleko,a tak dojde na závěrečný rozbor účastníků s trenéry. I to nám nezabere moc času,takže se nám konečně podařilo umístit pár fotografií na rajče. Zde je cesta : http://jabry.rajce.idnes.cz/Mseno_2017 . Bohužel nám letos chyběl hlavní fotograf,takže je obrázků málo a kvalita také pokulhává. Ale snad to pro představu bude stačit.

 

  Večeře : Kuřecí stripsy s bramborem.  

 

A to je za letošek úplně všechno. Těšíme se na ráno. A  máme jedno přání : Nenechte nás prosím dlouho čekat :-) 

 

Za celý realizační tým Honza 

 
 

 

P.S.: Už dnes víme,že příští rok pojedeme o týden později. Tzn.: od 11.8. 2018 do 18.8.2018. Takže si to prosím poznačte do rodinných kalendářů,ať si můžete dostatečně komfortně  naplánovat prázdniny léta 2018 .

 
 
 
 

print Formát pro tisk

Komentáře rss


Nebyly přidány žádné komentáře.