Zdroj: http://www.fkrudna.cz/index.php?a=zaci-st-2/1.zapas-jara  •  Vydáno: 8.4.2018 11:28  •  Autor: Radim Veselý

1. zápas jara

FK Rudná U15 - Roztoky u P. 11 : 1

Vážení rodičové a případní další příznivci našeho okresního žákovského fotbalu !

Prvním zápasem jara začínáme boj o udržení se na předních příčkách OP U15 a postupu do ,,play off" v nadstavbové části,

ve které se bude hrát dvoukolově, vždy doma a venku o přeborníka okresu a postupu do ,,A" třídy.

K zápasu se váže hned několik anomálií ze strany soupeřova mužstva.

Nejprve zápas sehrát vůbec nechtěli, protože nemají  hráče ročníků 2003 ani 2004, ale jen 2005 a 2006........, kterým

bohužel jejich ,,výboři" přihlásili soutěže nejen mladších, ale i starších žáků  !!!  :-(.

Poté chtěli hrát jen na polovinu hřiště, neboť už část kluků měla v nohách zápas s Červeným Újezdem v kategorii U12.

Toto jim rozhodčí neumožnil, protože by se sám mohl dostat do problémů.....a ani trenéři si neuvědomovali sankce plynoucí

z nenastoupeník zápasu a kontumace!?

K zápasu samotnému :

Nastoupili jsme v improvizované sestavě, která odpovídala stavu soupeřova mužstva a já jsem se nestačil divit !!!!

Nejen, že na ,,nezvyklých" postech jinak spolehliví kluci propadali v základních dovednostech, ale i celkový dojem z naší hry byl

...přinejmenším tristní !!!

Částečně to bylo zaviněno stavem hřiště, na kterém se evidentně celou zimu trénovalo a nikdo o něj nepečuje tak jako v Rudné

a bylo hrbolaté a tvrdé až hanba, ale i tím, že kluci zdá se nechtěli ,,ublížit" klukům menšího vzrůstu ze soupeřova mužstva !?!?

V každém případě jsme po našich chybách a nesehranosti za pár minut prohrávali 1 : 0  a soupeř jásal !!!

Nelíbilo se to divákům z řad rodičů , ani mě jako trenérovi, ale především  ani Dominikovi jako kapitánovi, a tak několika ,,vhodnými"

pokyny usměrnil některé spoluhráče k vyššímu a kvalitnějšímu výkonu !!!  :-D

Během chvilky se obraz hry diametrálně změnil a rázem jsme byly pány na hřišti a výsledek se měnil každým okamžikem, i když stav hřiště

nám působil problémy neustále, protože jsme byli dosud zvyklí na tréninky i zápasy na umělé trávě......

I nadále jsem kluky střídal na nezvyklých postech, ale už ne tak jako na začátku a výsledkem byla vysoká výhra 11 :  1 ...:-)

První zápas jara jsme tedy vyhráli, ale čekají nás zápasy další a nepoměrně těžší, takže se nesmíme přizpůsobovat výkonům soupeře,

ale diktovat tempo a styl hry sami !!!

Příležitost k tomu budeme mít hned příští týden v neděli, kdy doma hostíme od 10.00 hod.mužstvo Psár.

Jste všichni srdečně zváni !!

R.