Zdroj: http://www.fkrudna.cz/index.php?a=zaci-st-2/3.mistrak-jara  •  Vydáno: 23.4.2018 13:42  •  Autor: Radim Veselý

3. mistrák jara !!!

FK Rudná U15 - Vestec 3 : 2

Ahoj vážení příznivci našich nadějí !

Nemohl jsem koučovat zápas st. žáků, a tak jsem poprosil trenéra ,,A"-týmu , Petra Vraštila (Vraždu) o záskok....

Zde je pár řádků postřehů od něj samotného.

V neděli 22.4.2018 jsem měl možnost zaskočit jako trenér na lavičce našich starších žáků a proto jsem se ujal i sepsání této reportáže. Radim Veselý, který naše žáky vede, si musel splnit povinnosti, které se týkaly doškolení trenérské licence. Protože naše kluky sleduji téměř odmala, rád jsem se pokusil pomoci. V tomto utkání se hrálo o druhé místo v tabulce a podzimní zápas na našem hřišti skončil remízou 1:1. Nečekalo nás tedy nic lehkého. Navíc se z různých důvodů omluvili tři kluci ročníku 2003, kteří samozřejmě pravidelně nastupují. S pomocí kluků z mladších žáků jsme dali dohromady alespoň 13 hráčů, v sestavě zaimprovizovali a šlo se na věc. Úvod zápasu byl v režii domácích. Klukům chvilku trvalo, než se na hřišti srovnali s rozdílnými úkoly, než na které je většina zvyklá. Domácí hrozili hlavně výpady po své levé straně nebo středem, ale do vyložené šance se nedostávali. Jejich akce se většinou rozbily o dobře hrající stopery, kterými byly Venca Fatka a Dominik Jedlička. Od 10. Minuty jsme se osmělili i my. Začal nám fungovat střed zálohy a oba mladší kluci byli schopni posílat jak kolmice na útočníky, tak i přesné přihrávky do křídelních prostorů. Po jedné takové akci byl blízko gólu Petr Šáfr, ale jeho střela nebyla přesná. Ve 20. Minutě jsme poprvé udeřili a to akcí z druhé strany. Do výborného náběhu se dostal Matěj Mareček a poslal nás přesnou střelou do vedení, 0:1! Chvíli na to jsme měli štěstí, protože střela domácího hráče prošla přes malé vápno, ale mezi tyče si cestu nenašla. Kluci v úmorném horku bojovali, co to šlo, ale síly rychle ubývaly. Proto jsem naše dva náhradníky posílal do hry často, aby si co nejvíce hráčů mohlo alespoň trošičku odpočinout. Docházelo, tak k protáčení postů, ale všichni se s tím perfektně popasovali. Běžela 30. minuta a Martin Honek vysunul do úniku opět Marečka. Ten si gólové zakončení zopakoval a my rázem vedli 2:0! Tak skončila i první půle! Do druhého poločasu jsem stáhl z osy naše dva mladší kluky, protože je čekal ještě odpolední zápas a už první poločas se celkem vydali. Doufal jsem, že obraz hry se nezmění a i nadále budeme hrát kombinační fotbal, který měl vycházet ze zajištěné obrany. Začátek druhé půle nás domácí tým však hodně zaskočil. Hodně přitlačili na pilu a my se jen bránili. Často jsme odehráli míč jen na rohový kop a to byla největší zbraň domácích, protože přes vytažení obou stoperů měli zcela jasnou výškovou převahu. Ve 41. minutě se právě po jednom rohu dokázal prosadit Patrik Přibyl a snížil na 1:2! O tři minuty později bylo vyrovnáno, když se středem obrany dokázal prosadit Adam Sudík, 2:2! Z tohoto vývoje byli kluci opařeni a domácí se hnali za otočením výsledku. Obrovskou šanci měli kolem 48. minuty. To vyslal domácí útočník pumelenici do hrudníku našeho brankáře. Po tomto zákroku se mu vrátil míč k noze a chystal se skórovat téměř do prázdné branky. Marek Holý však předvedl nevídaný zákrok a jeho gólovou střelu dokázal ještě vyrazit. Míč se však dostal k dalšímu hráči a ten měl situaci ještě lehčí. Ukázkově se však vrátil Šáfr , který dokázal ještě skočit do střely a vytěsnit míč na roh. Vrátil jsem se k úvodnímu rozestavení a hra se zase více vyrovnala. Dokonce jsme mohli jít do vedení, ale Hynek Janiš při svém úniku mířil jen do brankáře. Vše si stejný hráč vynahradil v 63. minutě. To dostal kolmici středem, a i když byli obránci v dobrém postavení, tak přes ně dokázal svoji střelu schovat a ta zapadla k tyči, 2:3!!! Poslední minuty se hrálo nahoru dolů, ale ani jeden tým se už neprosadil a my se radovali z vydřeného vítězství! Musím před hráči smeknout, protože každý se obětoval pro tým, mnoho z nich zahrálo na hranici svých možností a ještě se na takový fotbal dalo i koukat.

Sestava: Holý, Brychnáč, Jedlička (K), Fatka, Michalovský, Šáfr, Honek, Veselý, Mareček, Janiš, Vrbský, Podlipný, Vobořil.

Napsal, Petr Vraštil