SC Radotín B - FK Rudná 6:3 (1:1)

První příprava a my ji odehráli na trávě v Radotíně, proti místnímu Béčku (s nějakým doplněním hráči A-mužstva), se kterým jsme v zimě prohráli 5:4. Tentokrát jsem do utkání vstoupili o hodně lépe. V sestavě se objevilo několik nových hráčů a potenciálních posil. Od začátku zápasu jsme dokázali domácí zatlačit a presovat, z čehož pramenily naše velké šance. Bohužel jsme v úvodní patnáctiminutovce žádnou neproměnili. Když se domácí rozkoukali, tak vyjeli ze své poloviny a prakticky z první jejich střely šli do vedení 1:0! Nám se podařilo celkem brzy odpovědět, když první gól za Rudnou vstřelil zblízka Roman Wrobel, 1:1! I pak jsme měli množství šancí a kdyby první půle skončila tak 2:6, tak by se asi nikdo nedivil. Bohužel se nestalo, a k malé přestávce se šlo za nerozhodného stavu. Druhá půle už byla úplně jiná. Přestávali jsme stíhat a domácí měli několik brejků. Dva z nich dokázali proměnit a bylo to asi v 55. minutě 3:1! Pak udělali velkou hrubku v obraně a Milanovi Kotoučovi se povedlo celkem pohodlně snížit na 3:2! Opět jsme mohli z několika šancí vyrovnat, ale to se nedařilo. Nejblíže jsme byli vyrovnání asi v 65. minutě, když Martin Samko prokličkoval až před domácího brankáře a byl zcela jasně faulován. Za normálních okolností jasná penalta a možná i vyloučení. K údivu všech, ale rozhodčí faul neodpískal! Od této chvíle se mužstvo cítilo frustrované. Místo fotbalu z první půle jsme předváděli spíše množství nepřesností a faulů na domácí hráče. Když k tomu připočteme slabou fyzičku nebo neochotu se více vydat, tak domácí borci měli najednou více prostoru a míč častěji na svých kopačkách. Aby toho nebylo málo, tak jsme inkasovali po našem nedůrazu počtvrté! I přesto, že jsme nedokázali trvaleji kombinovat, tak nějaké šance zase přišly a po prostrčení mezi obránce se prosadil Samko, 4:3! Největší šanci na vyrovnání měl asi 5 minut před koncem Milan Kotouč, ale centr od Kauckého nedokázal správně usměrnit. Poslední tři minuty si za rámeček už vůbec nedáme. Sice jsme se pokoušeli o vyrovnání, ale takto otevřít hru a nechat chodit úplně zbytečně domácí do naší rozhozené obrany, to bylo zcela zbytečné. Navíc si naši obránci nepočínali jistě a byly z toho další dva slepené góly. Výsledek 6:3 je tak hodně krutý. Velká lekce z produktivity! Zatímco domácí dávali góly i z pološancí, tak my jsme nevyužili ty největší tutovky. Zápas mohl klidně skončit 8:10, určitě ho ovlivnila chyba pana rozhodčího, ale za druhý poločas jsme si vyhrát nezasloužili a je dobře, že taková facka přišla hned z kraje přípravy!!!

Naši hráči, kteří zasáhli do zápasu: Havel, Zmeškal, Samko, Kaucký, Hartig, Soukup, Sloup, Kotouč M., Wrobel

Napsal: Petr Vraštil