FK Rudná - FC Zličín B 2:2 (1:0)

V další přípravě na novou sezónu jsme na našem hřišti přivítali hráče FC Zličín B. Proti prvnímu přáteláku, doznala naše sestava mnoha změn (nastoupili Smutný, Masopust, Zachař, Stökl, Berecz, Bubeník, Čihák...) a asi jsme se sešli ve větší kvalitě. Úvod zápasu nám celkem vyšel a měli jsme převahu. Dostávali jsme se i do šancí, ale koncovka je naší největší slabinou. V útoku se dařilo Robertu Stöklovi, který pro naše záložníky udržel množství míčů a připravoval gólové šance spoluhráčům. Dvě gólovky dokázal připravit díky svým rychlým náběhům také Roman Wrobel a ukázal, jak platným hráčem by mohl být. Bohužel zahazujeme, co se dá. Jediný gól první půle padl asi ve 37. minutě, když Marek Kaucký naservíroval balón před odkrytou branku, právě Wrobelovi, 1:0! Víc než nastřelit třikrát tyč jsme v první půli nedokázali. Hosté zahrozili snad jen dvakrát, ale jejich šance jsme ustáli. Musím podotknout, že na hru v prvním poločase mělo určitě vliv i nasazení Luboše Kardy, který je hráčem Zbuzan a pomohl nám cca 30 minut hru organizovat.
Do druhé půle už jsem tohoto hráče nevyužil a prostřídal naše kmenové hráče nebo hráče, o které máme velký zájem. Druhý poločas už nebyl z naší strany tak pohledný a zkazili jsme uprostřed hřiště množství přihrávek a z toho pramenily protiútoky hostí. Když odstoupili ze zápasu Kaucký se Stöklem, šla kvalita dolů. I tak jsme mohli skóre navýšit a to se nám po zaváhání hostujícího brankáře povedlo. Svůj druhý gól vstřelil asi v 68. minutě Wrobel, 2:0! Bohužel krátce na to pohrdl tento hráč další šancí a branku přestřelil. Velké dvě loženky zazdil i Milan Berecz a tak přišel v závěru trest. O gól jsme si koledovali celkem dlouho, protože hosté zahrávali sérii volných přímých kopů, ale ty ještě využít nedokázali. Až asi pět minut před koncem se dokázali hosté prosadit, když jejich hráč prošel středem a dal kontaktní gól, 2:1! V předposlední minutě došlo k nákopu směrem na hrotového útočníka, Patrik Zmeškal neudržel stabilitu a vyběhnuvší Ondra Smutný prohrál za vápnem těsně hlavičkový souboj. Hostující útočník, tak mohl pohodlně vyrovnat do prázdné branky, 2:2! Málem jsme dokonce ještě prohráli, ale v poslední minutě se hostující útočník sám vytlačil z ideální pozice a gól už nepadl. Ze zápasu mám smíšené pocity. Určitě je na čem stavět, v první půli jsme dobře kontrolovali hru, vytvářeli si šance a velkým příslibem do budoucna by mohl být výkon, teprve 15 letého Tomáše Bubeníka! Ale negativní je, že zahazujeme šance a v posledních minutách jsme v obou přípravných zápasech inkasovali 4 branky!!!

Hráči FK Rudná, kteří zasáhli do hry: Smutný, Sloup, Bubeník, Zmeškal, Masopust, Zachař, Kaucký, Berecz, Hartig, Wrobel, Kotouč M., Stökl, Čihák

Napsal:Petr Vraštil