Pohár SKFS / FK Rudná - Union Cerhovice (I.A třída) 3:2 (1:2)

Dne 29. 8. 2018 jsme odehráli doma první kolo poháru SKFS. Soupeř k nám dorazil z vyšší soutěže a na rozdíl od nás i včas. Už podle rozcvičky bylo vidět, že soupeř nebere utkání na lehkou váhu, přestože dorazil jen s omezeným počtem hráčů. Většina však nastupuje za první tým Cerhovic pravidelně. My jsme se k utkání sešli sice pozdě, ale sestava byla na všední den docela slušná. Rozhodl jsem se do zápasu zařadit i dorostence, i když jsem tušil, že soupeř na ně bude dosti kvalitní. Všichni mladí hráči, kteří naskočili do zápasu, zase ukázali, že bychom mohli mít v budoucnu na čem stavět. Hned ve druhé minutě zachytil Marek Kaucký chybnou rozehrávku a hnal se sám na brankáře. Bohužel svůj nájezd neproměnil. Prvních pět minut nás vůbec nechaly Cerhovice hrát a čekaly, co předvedeme. Když zjistili, že si sami mnoho nevypracujeme, pustili se do nás hosté pořádně. Nestíhali jsme zachytávat rychlé kombinace a následné náběhy útočníků. V 18. minutě nám unikl hostující hráč po křídle a my prohrávali 0:1! Za dvě minuty se hosté prosadili znovu. Tentokrát nám prošel více středem, mě dobře známý Roman Fulín a bylo to 0:2! Vypadalo to, že jestli hosté nepoleví, tak to odneseme pěkným debaklem. Naštěstí obrana začala od této chvíle fungovat lépe, další góly hosté nevstřelili, i když jsme měli několikrát štěstí a vytáhnout se musel náš brankář. Na hráčích bylo vidět, že zápas vypustit nechtějí a dokonce jsme byli bojovnějším týmem. Některé zákroky byly hodně ostré, ale nehráli jsme šachy. Do poločasu se nám dokonce povedlo snížit. Ve 27. minutě vysunul Kaucký svojí kolmicí Petra Čáhu a jeho slabá, ale přesná střela se doplazila až do branky, 1:2! Tak skončila půle.
Ve druhé polovině se nám vedlo lépe. Postupně jsme se srovnávali s tempem hry a byli jsme nebezpečnější než první poločas. Určitě mělo na hru vliv i odstoupení hostujícího Dominika Laciny, který patřil k nejlepším hráčům soupeře. V 52. minutě jsme se dočkali vyrovnání. Na rohový kop si naběhl Kaucký a po jeho hlavičce, dorážel Michal Másílko také hlavou, 2:2! Po dosavadním průběhu to bylo pro hosty kruté vyrovnání. Hosté nás zmáčkli a my nebyli schopni několik minut odvrátit míč do větší vzdálenosti, od naší šestnáctky. Vše jsme ustáli, i když jeden zákrok našeho obránce zaváněl penaltou. V 79. minutě podnikl svůj výpad po levém křídle Ondra Palivec a chtěl centrovat před branku na nabíhající spoluhráče. Centr se mu sice vůbec nepovedl, ale málem zapadl do vzdálenější šibenice. Míč se naštěstí od spojnice odrazil do hřiště a nejdříve se k němu dostal Másílko, který nás poslal do vedení 3:2! Přes jedno taktické střídání jsme k překvapení všech zúčastněných, dovedli zápas do vítězného konce! Fotbalovost byla jednoznačně na straně hostujícího mužstva, ale náš tým bojoval srdcem a s vyřazením se nechtěl smířit. Skvělé je, že si zahráli i mladí kluci. Bohužel velkým mínusem je zranění Lukáše Houhy :-(.

Sestava: Soukup, Kotouč D., Samko, Vondra, Novotný, Kaucký (K), Houha (66. Talaš, 88. Michalovský), Kuba, Šáfr (35. Palivec), Čáha, Másílko

Napsal: Petr Vraštil