TJ Ligmet Milín - FK Rudná 3:0 (1:0)

Po domácím výprasku od Loděnic jsme zajížděli v neděli 28. 10. 2018 na hřiště nováčka soutěže, který byl v tabulce těsně pod námi. Přivítal nás nádherný pažit, ale také velice nevlídné počasí. Do sestavy se vrátil Martin Samko, ale výpadků bylo moc (Smutný, Másílko, Rott, Kuba, Čáha, Miller). Do hry šli hned tři dorostenci a do branky se musel postavit, ne zcela zdravý Sláva Jellúš. Nezbývalo než bojovat a hrát prakticky na jednu šanci. Začátek z naší strany úplně špatný nebyl, domácím trvalo asi patnáct minut než zjistili, že nejsme moc tvrdý oříšek. Do poločasu si vytvořili několik vyložených šancí, ale zakončení měli naštěstí mizerné. My zahrozili několika rychlými výpady, ale finální fáze byla také špatná (buď jsme ani nezakončili, nebo velice nepřesně). Největší šanci jsme měli při zahrávání rohových kopů. Bohužel po jednom z nich, kdy běžela 45. minuta, se nám nepovedlo zakončit přesně a domácí vyrazili do brejku. Míč se dostal až k útočníkovi Kubovi, který obešel posledního obránce a zakončil na bližší tyč, 1:0! Po tomto gólu rozhodčí první poločas ukončil.
Zbraně jsme složit nechtěli, ale bojovnost po inkasované brance opadla a domácí nás ve druhé půli přehrávali ještě více. My se dostávali na polovinu soupeře spíše sporadicky. Šancí měl domácí tým ve druhé půli asi už méně než v té první, ale dvě dokázal přetavit v góly. Na 2:0 zvyšoval v 72. minutě Ježek a za dalších šest minut se prosadil i Pacina, 3:0!!! Třetímu gólu bohužel předcházelo evidentní hraní rukou, ale míč byl domácím ponechán. Ještě před třetím gólem jsme mohli snížit, ale Jakubovi Talašovi chyběl při dorážce větší důraz. Zápas si vyžádal i dvě nucená střídání, ale obraz hry zůstal nezměněn. Těsně před koncem unikl Marek Kaucký, ale jeho centr nenašel nikoho, protože podpora útoku byla malá. V 89. minutě nařídil rozhodčí proti našemu týmu ještě pokutový kop. K jeho exekuci se postavil nejlepší hráč domácích Václav Kuba, ale branku minul! Zápas tedy skončil opět naší porážkou 3:0! Objektivně musíme uznat, že na šance to bylo tak 10:1 a na body jsme neměli. Zase je jediným pozitivem, že všichni tři mladí hráči (Palivec, Bubeník, Talaš) nepropadli, ale nemůžeme po nich chtít, aby nám vyhrávali zápasy.

Sestava: Jellúš, Vondra, Samko, Kotouč (79. Vraštil), Šťastný (65. Krejčí), Palivec, Bubeník, Hartig, Talaš, Kaucký (K), Houha

Napsal: Petr Vraštil