18. 4. Jesenice/Psáry - FK Rudná 4:1 (1:0)

Opožděnou jarní premiéru jsme si odbyli v Jesenici.

V zimní pauze soutěž odhlásil Mníšek B, takže v okresním přeboru dorostu zůstalo pouhých osm mužstev! To je bohužel smutný obraz dnešního fotbalu…

V Jesenici se jednalo o první ostrý jarní zápas, protože jsme se v tréninku nikdy nesešli v dostatečném počtu. Sestava ale byla téměř nejsilnější možná…

První poločas bylo na klucích vidět, že se trochu hledají a sžívají s míčem. V tomto ohledu byl soupeř dál a působil jistějším dojmem. Hra byla zpočátku vyrovnaná, postupem času získával soupeř mírnou převahu, kterou ale nedokázal zužitkovat, hlavně kvůli dobře hrající obraně a výborným zákrokům brankáře. V první půli jsme inkasovali jen jednou po rohu a následné nedůraznosti v našem malém vápně.

V poločase jsme provedli menší změny a doufali ve zlepšení. Vydrželi jsme ale asi jen do 70. minuty, kdy na řadě hráčů již byla znát únava. I tak ale kluci bojovali s důrazným a dobře hrajícím soupeřem statečně. V té době už jsme ale prohrávali 3:0. Možný obrat mohl nastat po naší výborně zahrané standardce, ze které sice gól padl, ale rozhodčí pro údajný ofsajd neuznal. Utkání se už spíše dohrávalo a nic na tom nezměnil ani náš gól na 3:1 z 85. minuty. Tečku za zápasem udělala penalta v náš neprospěch v 97. minutě utkání (ani my ani soupeř jsme nechápali důvod nastavení, žádná zdržení v průběhu zápasu nebyla), kdy po neobratném zákroku našeho obránce soupeř proměnil. Ponaučení pro hráče - hraje se až do konce.

Celkově jsme nepodali špatný výkon, soupeř byl ale tentokrát lepší.

Sestava: Kača - Havel, Jireček, Malý, Malík (75. Linek) - Řešátko (K), Toms, Košteyn (45. Jaroš), Krčmář (60. Žitník) - Veselý, Maršálek

Hvězdičky: Kača, Havel, Jireček, Malý, Malík, Toms, Maršálek