3.5. TJ Sokol Kněževes - FK Rudná 0:1

Neděle 3.5.2015 a my vyrazili na zápas do Kněževsi. Tento tým byl v tabulce hned za námi na osmém místě, ale s odstupem sedmi bodů. I když jsme hráli venku, chtěli jsme navázat na předchozí vítězství. K zápasu jsme se sešli ve slušném počtu a to i díky našim třem dorostencům, kteří hráli v základu! Zápas jsme chtěli rozhodnout stejně jako ty předešlé již v první půli, protože jsme hráli po větru a za domácí nastoupil "pouze" do branky František Straka. V první půli se nám však dlouho nedařilo kombinovat a vítr v zádech nám byl spíše protivníkem. Přesto si myslím, že první půli jsme byli lepší než domácí. Skóre se v náš prospěch mohlo měnit minimálně třikrát. Ve 30. minutě nejprve vytáhl konečky prstů domácí "brankář" střelu M. Kauckého na břevno a dorážející M. Kratochvíl přestřelil v těžké pozici prázdnou branku. Ke konci poločasu se řítil z úhlu do vápna J. Prager, ale zvolil unáhlenou střelu a branku netrefil. Nám nejvíce zatrnulo, když J. Soukup musel vyběhnout z branky a podstoupit souboj zhruba 10 m za vápnem. U míče byl však naštěstí dříve a odehrál ho čistě pryč. Protože ani další náznaky šancí domácí hráči v první půli nevyužili, skončil první poločas 0:0.

V úvodu druhé půle se nám paradoxně dařilo proti větru lépe. Najednou jsme více kombinovali a míč nám nikam neutíkal. V 59. minutě došlo ke klíčovému okamžiku. L. Jeníček napálil míč z nějakých 25 metrů na branku domácích. Sice to nejprve vypadalo, že ten přes špatně postaveného "brankáře" za čáru nedoletí, ale on si po odrazu od země přeci jen cestu do sítě našel, 0:1! Domácí byli tímto gólem zaskočeni a my mohli přidat další. Situace kdy docházelo k našemu přečíslení jsme, ale řešili bohužel hodně špatně a lehkovážně. Za toto jsme mohli být několikrát potrestáni. Protože nám kolem 70. minuty začaly docházet síly, byly pro nás útoky domácích čím dál více nebezpečné. Soupeř nás zatlačil a já musel vystřídat naše mladé hráče, na kterých bylo poznat, že hráli dopoledne již jedno celé utkání. Ani změny v sestavě nás od tlaku domácích nevysvobodily a my se strachovali o vítězství až do konce zápasu. Jednou nás musel podržet J. Soukup, když střelu domácího hráče vykopl nohou na brankové čáře. Ani přes závěrečný nápor domácích jsme o body nepřišli a mohli jsme slavit toto hubené vítězství!

Sestava: Soukup, Havel Josef (66. Havel Jiří), Zmeškal, Kotouč D., Svoboda, Kaucký, Martínek (K), Jireček (75. Jellúš), Prager, Kratochvíl, Jeníček

Hvězdičky: Soukup, Zmeškal, Prager