23. 5. FK Rudná – Dolní Břežany 2:6 (0:1)

Začnu protimluvem: předposlední utkání sezóny jsme zvládli, i když jsme prohráli.

V závěru sezóny se projevuje každoroční a mezigenerační problém: hráči už nemají motivaci (když se nehraje o postupy), a pokulhává jak docházka, tak výkonnost. Proti opět staršímu soupeři jsme chtěli udělat výsledek, ale… sešlo se nás jen deset, v sestavě dva kluci sedmnáct let, jeden šestnáct, zbytek patnáct. Téměř starší žáci. A soupeř tradičně devatenáct a osmnáct…

I přes rozdíl jednoho borce v poli (čehož si soupeř všiml až na konci prvního poločasu J) jsme zejména v první půli hráli důstojně a dobře. Hra nám celkem fungovala a dokázali jsme se prosazovat i dopředu. Jeden gól v naší síti nic neznamenal, ale vidina lepšího výsledku byla spíš přáním než odrazem našich možností.

Ve druhé půli jsme v prvních deseti minutách třikrát rychle inkasovali a bylo po zápase. I za tohoto stavu to ale kluci nevzdali a bojovali. To, že se se soupeřem bývalo dalo hrát, dokazují i dva naše góly (a to bylo šancí mnohem víc). Po hodině hry ale už klukům začaly docházet síly a začaly pracovat nervy – tady máme ještě co zlepšovat.

Pochvalu si zaslouží všichni, kteří byli na hřišti. Doufám, že k poslednímu zápasu nepojedeme v osmi…