FK Rudná - Sokol Červený Újezd 1:1 (0:0)

S domácím hřištěm jsme se pro tuto sezónu rozloučili v sobotu 6. 6. 2015 zápasem se Sokolem Červený Újezd. Šlo o zápas kde se hrálo o šesté místo. Na podzim jsme soupeři podlehli 2:1. Sen uhájit šestou pozici a oplatit hostům porážku se rozplynul již v pátek večer a v sobotu dopoledne, kdy dorazily poslední čtyři omluvenky! Nakonec jsem sehnal 14 hráčů, ale takhle slepenou sestavu jsme letos ještě neměli!!! Musím poděkovat tedy všem, kteří v tento den a úmorném vedru na zápas dorazili. Zápas samotný se z mého pohledu vyvíjel takto. Pokoušeli jsme se o naší kombinační hru s maximálním využitím našich krajních hráčů M. Kauckého a J. Pragera. Několik výpadů právě M. Kauckého zavánělo brankou, ale jeho dobré centry většinou žádného spoluhráče nenašly. Gólem záváněla situace, kdy po rohovém kopu bohužel nepřesně zakončoval M. Kotouč. Červený Újezd nás naopak přehrával spíše středem a některé brejkové situace byly hodně nebezpečné. Naštěstí to hráči soupeře nedokázali dotáhnout k vedoucí brance. Nejvíce nám zatrnulo v poslední minutě prvního poločasu, když V. Masopust zahrál špatně malou domů a útočník hostí se řítil na našeho brankáře. Ten proti němu povyběhl a V. Masopust stihl ve skluzu svoji chybu napravit. Poločas skončil 0:0 a přestože jsme možná měli míč častěji, tak jsme byli za tento výsledek rádi.
Ve druhé půli to bylo hodně podobné a zdálo se, že o vítězi rozhodne štěstí, vůle a jeden gól. Bohužel jsem musel o poločasu stáhnout lehce zraněného M. Martínka a navíc nám rychle začaly docházet síly. I proto jsem v 65. minutě stáhl z útoku do branky J. Soukupa a snažil se oživit mužstvo střídáním všech náhradníků. V 70. minutě byl faulován u vápna soupeře O. Neubauer a střelu z volného přímého kopu, který zahrával z úhlu M. Kaucký hostující brankář podcenil a míč doputoval až za brankovou čáru, 1:0! Od této chvíle jsem věřil, že bychom zápas mohli snad i vyhrát. Bohužel deset minut před koncem zápasu došlo k naší další fatální chybě. J. Havel špatně vyhodnotil situaci a místo malé domů doufal, že si pro míč vyběhne až za vápno náš brankář. Míče, který pomalu směřoval k naší brance se zmocnil útočník hostí a svůj nájezd završil gólovou střelou mezi nohy J. Soukupa, 1:1! Tento moment s námi hodně zamával a Červený Újezd naopak dost ožil. V posledních deseti minutách jsme tedy i s pomocí pár výborných zákroků našeho brankáře a jednoho nastřeleného břevna uhájili alespoň naši první remízu! Z utkání mám smíšené pocity. V této sestavě a po šancích soupeře je bod zlatý, gól jsme dali téměř z ničeho, ale zápas se pro nás vyvíjel ideálně a o vítězství jsme se připravili sami.

Sestava: Kača (65. Šenfeld), Havel Josef, Masopust, Přadka, Havel Jiří, Kaucký, Martínek (K, 46. Neubauer), Jireček (81. Maršálek), Prager, Kotouč M., Soukup

Hvězdičky: Kaucký, Masopust