Kategorie: Archiv

Jaro Kmetu

Velikonoční svátky již poněkolikáté Kmet „strávil“ na pravidelném turnaji, který v naší republice pořádá policejní výbor pro sportovní aktivity z italského města Ascoli Piceno – PRAHA Easter Cup 2008. Mimo českých a italských týmů zde byly zastoupeny mužstva z Ruska a Libanonu (v žákovských kategoriích).

V kategorii muži, v které jsme startovali i my, se zúčastnilo 8 týmů, šest italských a mužstvo SKP FC 158 Praha. Na turnaji hrálo celkem 40 mužstev, což při soupisce 25 hráčů znamená účast 600 hráčů! Odhad pořadatelů byl 800 účastníků a byl to odhad reálný - zejména doprovod žákovských kategorií vytvářel na stadionech nádhernou fotbalovou kulisu! Naše letošní bilance není moc dobrá - první zápas jsme prohráli 0:1, druhý skončil smírně 1:1, zato třetí zápas jsme prohráli vysoko 0:3. Jako již mnohokráte, i letos se vítěz turnaje prezentoval z naší skupiny. 7. místo Kmetu nemůžeme považovat za úspěch, ale zejména mrzí vysoká porážka v posledním zápase.

Kmet již odehrál na rudenském hřišti dva zápasy, první úspěšný s týmem JEŽ s.r.o., který jsme porazili 2:0, druhý se Starou gardou Dolany jsme bohužel prohráli 0:2. Termíny, kdy zde hostíme některého z našich soupeřů, lze nově nalézt na www.fkrudna.cz.

Všechny tyto aktivity jsou dobrou přípravou na následující akci, na turnaj v jihoitalském městečku Paestum, vzdáleném z Rudné 1568 km. Kromě nás a domácích se turnaje zúčastní mužstva z Německa a Švýcarska. V době, kdy budete číst tyto řádky, povedeme zřejmě nelehké boje na italských trávnících. Podrobněji budeme informovat v dalším čísle Života v Rudné.

Jaroslav Hlaváč, předseda KC Kmet