Kategorie: Archiv

Mšeno 2018 Středa

Středa

Středa  je zřejmě  pro rudenský fotbal zápasový den. Áčko hraje první soutěžní utkání a sice předkolo krajského poháru na půdě sousedních Jinočan. Proto se Vražda odpoledne vydává se svým „žihadlem“ jménem Holly Kvaltová na otočku do Rudné. Všichni mu i celému Áčku držíme palce,ať se vrátí se ziskem 3 bodů a postupem do hlavní části poháru.

U15-tky mají hrát od 18:30  PU se zdejšími borci z FK Mšeno. Jedná se o součást přípravy,kterou máme na soustředění naordinovanou. A tak se po vzoru ligových mužstev vydáváme již dopoledne značně ze svých sil. Dopolední část v takzvaném kruhovém tréninku bolí asi zatím všech TJ nejvíce. Různé přeskoky,běhání,ale i přitahování na závěšených hrazdách na fotbalové bráně,snad neberou konce.

Po svačině (tvrdá broskev) si dáme několik závodů ve sprintu. Vše vždy do kopce. Už se nám dostává pocty,použít i fotbalový balón. Zatím, ale pouze na nášlapy . sad A zase ty sprinty.angry Přeskok s balónem mezi kotníky nám značně znevýhodňuje získanou startovní pozici získanou rychlejší prací v nášlapech. Sprint s míčem u nohy je také složitější. Ale jde o závod. Takže je to velmi zajímavé a ze zisku pomyslných vavřínu se raduje pokaždé jiné ze 4 startujících družstev.

Na konec dopoledního bloku vyhlašuje tréňa soutěž ve střelbě na přesnost. Motivace je jasná. Vítěz získá polárkový dort. V tomto počasí ho samozřejmě chceme vyhrát všichni.  Po konci soutěže známe vítěze . Jak se slíbenou odměnou naloží je jen na něm. Snad se s námi rozdělí.

U10 –tky mají obrovský progres. Od rána do večera poctivě makají . Fotbalově rostou přímo před očima. To očem se jim ani nezdálo při odjezdu na soustředění ,již dnes zvládají s prstem v nose. Vysíláme jasný vzkaz soupeřům do sezóny : TŘESTE SE !!!!

U12-tky zlepšují hru 1v1 , 2v2 doplněnou o střelbu a podobně . Bohužel  musí cvíčo předčasně ukončit,protože se začíná projevovat jak únava,tak hlavně tvrdý povrch. A tak si hned čtveřice hráčů stěžuje na různé bolesti. Kolene,paty,achilovky . Nejedná se o nic závažného,ale nemá cenu to hrotit. Následný bazén a návštěva Jardy naštěstí potvrzují že se jedná o  diagnózu : lenorus simulantus.angel Již nařízený polední klid na lůžku je problém dodržet.

Oběd : Uzené s bramborovým knedlíčkem a osmaženou cibulkou

Odpoledne si U15-tky strčili fotbálek bez zakončení a konečně bylo vše tak jak má být. Na 2 doteky a v pohybu,prostě paráda. Následně šli dohrát nohec z předchozího dne. Konečně přišel kýžený zápas.

Před zaplněnou tribunou,kde se více fandilo rudenským barvám jsme se cítili jako v lize mistrů. Již při vstupu na trávník,nám mladší pušky hlasitě fandili a dokonce jednotlivě vyvolávali jména příchozích borců. Úžasný zážitek za který všem moc děkujeme.

Na celém hřišti,jsme měli více prostoru a bylo to znát. Domácí se potkali poprvé po dohrané sezóně. Sice jich bylo asi 20,ale z toho asi jen 9 starších žáků. Další borci byli z U12. V zápase jsme od začátku dominovali a do sítě domácích jsme postupně přidávali jednu branku za druhou. Nutno podotknout,že brankář domácích byl malého vzrůstu a to se jistě podepsalo pod celkové skóre. Po konečném hvizdu se počítadlo zastavilo na stavu 2 : 9 z pohledu domácích.  Otázka je jestli nám tento „jednoduchý“ zápas do budoucna neuškodí.

Večeře : Buřt guláš s chlebem

Čtvrtek doplníme později . Tedy snad. sad