Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

16. 5. SK Slavia Drahelčice - FK Rudná 0:2 (0:1)

V sobotu 16. 5. 2015 jsme jeli k zápasu do sousedních Drahelčic. Drahelčice chtěly zápas předehrát od 14 hodin a pro nás nebyl problém vyhovět. Problémem, ale bylo dát dohromady vůbec mužstvo, které bude schopno utkání odehrát! Nakonec se nám to povedlo, ale na lavičce byl už jen nedoléčený S. Jellúš a debutující dorostenec D. Maršálek. Drahelčice byly v tabulce sice poslední, ale šlo o derby a jejich hřiště se našemu nemůže rovnat. Proto jsme měli trochu obavy, jak oslabený tým zápas zvládne. Ze začátku jsme si zvykali na terén a naše kombinace nebyly tak přesné. Přesto si myslím, že jsme byli od úvodu fotbalovější a nebezpečnější. Do velkých šancí se dostával hlavně L. Jeníček, ale nedokázal se s nerovným terénem vypořádat. My zaváhali v první půli dvakrát, ale ani domácí hráči své velké šance neproměnili. Zhruba ve 20. minutě se prosadil po hezké akci M. Kotouč a my vedli 1:0! Běžela 35. minuta, když se ve vápně Drahelčic odehrál hlavičkový souboj mezi domácím P. Slunéčkem a naším P. Zmeškalem. Oba hráči se po něm ocitli na zemi a oběma tekla bohužel krev. Zatímco domácí hráč dohrál alespoň poločas, obočí Patrika si žádalo čtyři stehy a okamžité střídání. Poločas se tedy dohrál spíše jen z povinnosti.

Druhý poločas byl podobný tomu prvnímu. Měli jsme míč určitě častěji, ale dlouho se nám nedařilo pojistit naše vedení. Drahelčice mohly srovnat, po chybné rozehrávce našeho brankáře, ale domácí záložník nedokázal trefit z 25 metrů prázdnou bránu. Ke konci zápasu se projevovala naše větší fyzička. V 82. minutě dokázal po úniku L. Svobody a jeho střele dorazit míč do domácí sítě střídající Dominik Maršálek, 0:2! Takto skončil i celý zápas.

Je smutné, že se k zápasům scházíme v tomto počtu, protože D. Maršálek se stal 28 hráčem, který na jaře nastoupil!!!

Sestava: Soukup, Prager, Zmeškal (36. Jellúš, 65. Maršálek), Kotouč D., Svoboda, Kaucký, Martínek (K), Sloup, Berecz, Jeníček, Kotouč M.

Hvězdičky: Prager, Kotouč M., Berecz.