Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

19. 4. TJ Klínec - FK Rudná 2:6

K zápasu do Klínce jsme vyrazili po domácí prohře s Jinočany. Chtěli jsme tedy opět najet na vítěznou vlnu, ale vzhledem k naší okleštěné sestavě jsem byl trochu pesimistický. Během jara se nám vážně zranili již čtyři hráči, další čtyři si plnili pracovní povinnosti, jeden je v trestu. Z toho vyšlo, že do Klínce dorazilo dvanáct hráčů včetně mě!

Když jsem uviděl jak malé hřiště Klínec má a jaký tam ten den foukal vítr, rozhodl jsem se, že nastoupím a pokusím se hru zklidnit krátkými přihrávkami. Od Klínce jsem doma očekával bojovný výkon, protože chtěl určitě napravit porážku z Řevnic a bodů zrovna moc nemá.

První půli jsme zahájili proti velkému větru a tak jsme chtěli hlavně udržet přijatelné skóre a zápas rozhodnout spíše ve druhé půli. Brzy jsme však zjistili, že se dá s Klíncem v pohodě hrát a do šancí jsme se dostávali již v první půli. Navíc se nám podařilo i některé proměnit. Nejprve se po zmatku ve vápně Klínce prosadil Vojta Šantora, 0:1! Druhý gól přidal zhruba ve 20. minutě Marek Kaucký. Chvilku na to se prosadil náběhem do vápna Honza Prager a zvýšil již na 0:3! Ve 35. minutě byl z mého pohledu nejprve u půlící čáry faulovám Marek Kaucký, ale tento zákrok odpískán nebyl, faul na domácího hráče u našeho vápna již ano. Po této situaci jsem se nechal rozhodit a diskutoval s rozhodčím i hráči. Toho domácí využili, když si na centr naběhl hráč, kterého jsem měl hlídat a hlavou snížil na 1:3! Takto skončila první půle.

Krátce po zahájení druhé půle odstoupil pro bolest v koleni Vojta Šantora, kterého nahradil Marek Novotný. Po větru se nám opravdu hrálo lépe a postupně jsme přidávali další branky. Tu na 1:4 dal opět Marek Kaucký, který si naběhl za obranu a postupoval téměř z půlky sám na brankáře. Klínec působil dosti odevzdaně a my začali hrát chvílemi až moc profesorsky. Přesto jsme se dostávali do dalších šancí. Na 1:5 upravil skóre Milan Berecz. Pak se opět konečně prosadili domácí, když útočník Klínce přehlavičkoval našeho brankáře, 2:5! V 70. minutě si opět naběhl středem obrany Milan Berecz a dal svůj druhý gól, 2:6! Pak se bohužel opět zranil výborně hrající Marek Kaucký a my hráli patnáct minut o deseti! Naštěstí už to nemělo na hru ani výsledek žádný vliv a zápas jsme tak vyhráli 6:2! Chtěl bych ještě poděkovat za výpomoc na střídačce, kde mě pro tento zápas výborně nahradil Luboš Karda ml.

Sestava: Volf, Havel, Zmeškal, Vraštil, Svoboda, Šantora, Berecz, Kučera, Prager, Kotouč M. (C), Kaucký

Střídání: 55´ Novotný za Šantoru

Hvězdičky: Berecz, Kaucký, Havel