Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná – FK Hýskov 0:3 (0:2)

Sobota 12. 5. 2018 a další domácí zápas. Tentokrát k nám zavítali fotbalisté Hýskova. Na podzim jsme podlehli tomuto soupeři na jeho hřišti 4:2, když naše góly dali Wrobel a Kaucký. Tentokrát jsme se sešli za dané situace v nejlepším možném složení a na soupeře jsme si věřili. Na druhou stranu jsme si byli vědomi zesilující jarní krize, také zkušeností soupeře, který i přes vyšší věkový průměr si umí na šance počkat a ty pak proměnit. Úvod zápasu se nám celkem vyvedl. Na hráčích byla vidět snaha a úsilí, poprat se konečně zase o dobrý výsledek. Často jsme se však rozbíjeli o dobře organizovanou obranu hostí a větší šance nepřicházely. Když to nešlo týmově vykombinovat, tak to na sebe vzal Martin Samko, který prošel kolem 20. minuty přes tři hráče a byl zastaven až faulem v pokutovém území! K penaltě se postavil kapitán Patrik Zmeškal a my čekali, že nás pošle do zaslouženého vedení. Bohužel svoji střelu nasměroval pouze do tyče! Tento okamžik nás hodně zmrazil, protože každý ví, jak obtížně góly dáváme a teď jsme nevyužili ani tuto výhodu. Hosté hru minimálně vyrovnali a brzy se stalo to, čeho jsme se obávali. Běžela 34. minuta, když se po závaru v našem vápně prosadil z blízka hostující Miroslav Pošmurný, 0:1! Za dvě minuty nám hosté po podobné situaci udělili lekci z produktivity podruhé. Gól opět z blízka vsítil Jan Peclinovský, 0:2! Zbraně jsme neskládali, ale situace byla velmi obtížná. Přesto jsme mohli do poločasu alespoň snížit. Krásný, přetažený centr Míry Millera přistál až na kopačce Milana Bialka, ale ten mířil zase jen do tyče! Konec první půle.

Druhá půle už tak povedená z naší strany nebyla. Mužstvo podlehlo zmaru a frustraci. Často jsme místo hraní spíše debatovali s rozhodčími a to hostům vyhovovalo. Zkušeně kontrolovali hru a určitě byli ve druhém poločase kompaktnějším týmem. V 70. minutě pro nás zápas v podstatě skončil. Hostující pravé křídlo převzalo sice přihrávku v patrném ofsajdu, ale rozhodčí hru pustili a Michal Novák dostal namazáno jak na stříbrném podnosu, 0:3! Od této chvíle jsme vzadu rezignovali a hru hodně otevřeli. Hosté tak dostali postupně asi tři možnosti k navýšení skóre. Naštěstí všechna svá přečíslení vyřešili (k mému překvapení) laxně a špatně. My mohli korigovat výsledek po průniku Marka Kauckého, ale ten mířil opět jen do tyče!!! Ani jeden tým už gól vstřelit nedokázal a zápas skončil naší porážkou 0:3!

Z posledních pěti zápasů máme tři body a skóre 1:14! Málo vstřelených branek je náš dlouhodobý problém, ke kterému se teď přidalo i množství branek obdržených. Nelze vše házet na slabší sestavy, protože v některých zápasech mám k dispozici to nejlepší. Bohužel se projevuje jak „moc“ trénujeme a přístup, některých hráčů prostě není ideální. Teď už špatné týmové výkony lezou do hlav i zkušeným a klíčovým hráčům. Z této krize zkusíme najít cestu v příštím zápase, kdy vyjedeme do Dalekých Dušníků, které však daly zatím suverénně nejvíce branek!

Sestava: Soukup, Kotouč D., Zmeškal (K), Samko, Martínek, Kaucký, Rott (81. Doherty), Bialek, Miller, Hartig, Berecz (57. Sloup).

Napsal: Petr Vraštil