Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - SK Rapid Psáry 6:2 (2:0)

V sobotu 15. 4. 2017 se na našem hřišti hrálo 17. kolo OP. Jako soupeř k nám dorazil SK Rapid Psáry, jeden ze dvou týmů, který nás v této sezóně pokořil (doma vyhrál 3:2). Utkání jsme chtěli předehrát, ale soupeř se omluvil, že o den dříve by nedal tým dohromady. Je pravda, že i v sobotu měli hosté k dispozici jen 11 hráčů. To nás se sešlo alespoň 14, i když z celého kádru je to hodně málo. Sestava doznala značných změn, v novém složení hrála hlavně obrana, ale směrem dopředu jsme měli to nejlepší, co momentálně máme! Od úvodních minut jsme byli jasně nebezpečnější, a když už hosté dokázali někde kombinovat, tak jen na své polovině, když se jejich střední záložníci vraceli pro míče až ke svému vápnu. Naše aktivita byla odměněna hned v 8. minutě zápasu. Marek Kaucký zaběhl za obranu hostí, zpracoval si polovysoký míč a svůj nájezd bezpečně proměnil, 1:0! Naše hra byla celkem pestrá. Nechyběla kombinace ve středu hřiště, ani náběhy obou křídelních hráčů. Mnoho práce odváděl v osobních soubojích Milan Kotouč a dařilo se nám sbírat odražené míče. Když hosté zahrozili, tak převážně po standardních situacích nebo po našich ztrátách z brejků. Několik jedovatých střel vyslal z přímých volných kopů, na naši branku Kore Gökmen a také bylo třeba pohlídat množství rohů. Náš brankář i celá obrana však soupeři skórovat nedovolili. Druhý uklidňující gól přišel ve 35. minutě a jeho autorem byl opět Marek Kaucký, 2:0! I přes naše další šance už žádný gól v první půli nepadl.
Do druhé půle jsme nastoupili beze změn a s chutí přidat další branky. Když se v 57. minutě, po krásné akci podařilo z blízka doklepnout míč do sítě Lukáši Jeníčkovi, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto! Kluci si zápas na skvělém trávníku chtěli užít a hnali se s chutí do útoku. Diváci si však na další góly museli počkat až do poslední čtvrthodiny. V 76. minutě fauloval v našem vápně Petr Zachař a z nařízené penalty se trefil Gökmen, 3:1! Drama jsme nepřipustili, protože hned v 81. minutě padla další naše branka. Gól hlavou dal Milan Kotouč, 4:1! Za dvě minuty se vřítil do vápna hostí Kaucký a dokonal svůj hattrick, 5:1! Prostřídal jsem hráče z lavičky a do hry se tak poprvé dostal i patnáctiletý Tomáš Bubeník. V 87. minutě jsme se dopustili chyby uprostřed hřiště, přišla kolmice na Pavla Kuku a bývalý internacionál prostřelil Honzu Soukupa podruhé, 5:2! Gólovou tečku za tímto zápasem udělal v 89. minutě hostující kapitán Zeithaml, který si po ataku našeho hráče srazil nešťastně míč do vlastní branky, 6:2! Domácí hráči i fanoušci tak odcházeli ze zápasu spokojeni.
Musím říci, že jsem byl až překvapen, jak jsme zápas v kombinované sestavě zvládli herně i výsledkově. Každý z hráčů udělal pro výsledek maximum.

Sestava: Soukup, Čihák, Havel, Kotouč D., Zachař, Kaucký (86. Berecz), Rott, Hartig, Jungmann, Kotouč M. (K, 83. Bubeník), Jeníček

Hvězdičky: Kaucký, Havel, Kotouč D.

Napsal: Petr Vraštil