Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - Sokol Dobřichovice 5:0 (2:0)

V sobotu 14. 5. 2016 k nám na hřiště přijel soupeř z Dobřichovic. V tu dobu šlo o šestý tým tabulky a na podzim jsme v Dobřichovicích dokázali 4:0 vyhrát. Rovněž v domácím prostředí jsme tedy chtěli urvat tři body. I přes změny v sestavě jsme měli v první půli převahu a zdálo se, že je otázkou času kdy dáme gól. To se povedlo po vysunutí Tomáše Sloupa, který ve 20. minutě křižnou střelou otevřel skóre, 1:0! Pak následoval seriál nevyužitých šancí a nastřelených tyčí. Hosté nás moc neohrožovali a největší nebezpečí bylo po jejich standardních situacích, hlavně po rohových kopech. Uklidnění v podobě druhého gólu přišlo ve 43. minutě, kdy se krásně trefil Luboš Karda. Poločas tedy skončil výsledkem 2:0.
Do druhé půle hned nastoupil M. Čihák a hřiště opustil M. Kratochvíl. Našemu mužstvu vyhovovalo, že i hosté se snažili hrát fotbal a chtěli nám dát gól. Tím se stále více otvíral prostor a docházelo k přečíslení soupeřovy obrany. Po jedné takové akci se v 59. minutě, podruhé v zápase prosadil T. Sloup, 3:0! O vítězství jsme se již neobávali, otázkou bylo pouze, jakým výsledkem k němu dojdeme. V 70. minutě se prosadil obstřelem M. Kaucký, 4:0! Další gól přidal po samostatném nájezdu v 84. minutě T. Karhánek, kterého vysunul debutant v rudenském dresu Brian Owen Doherty, 5:0! Závěr zápasu už žádný další gól nepřinesl a my se radovali z plného bodového zisku. Jediná věc, která mě i přes tento výsledek mrzí, je malá efektivita v koncovce!

Sestava: Soukup, Martínek (63. Havel Jos.), Zmeškal (K), Kotouč D., Sloup J., Kaucký, Karda (75. Vraštil), Berecz, Kratochvíl (46. Čihák), Karhánek, Sloup T. (71. Doherty)

Hvězdičky: Karda, Kotouč D., Sloup T.

Napsal: Petr Vraštil