Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - Sokol Hostivice 1:0 (0:0)

V sobotu 10. 9. 2016 jsme ve 3. kole OP přivítali soupeře z Hostivic. V sestavě nám tentokrát chyběli jen Petr Zachař a Josef Havel, ale i tak jsme tušili, že zápas bude těžký. Hosté potřebovali už bodovat, protože oba úvodní zápasy prohráli, i když zřejmě se silnými soupeři.
Úvod byl nervózní a oba týmy chybovaly. Z našich ztrát měli, ale hosté vyložené šance. Dvakrát se dostal za naši obranu hostující kanonýr Borovka, ale naštěstí i velikou zásluhou Honzy Soukupa gól nedal! Druhý zákrok našeho brankáře, kdy hosté už téměř jásali, byl neskutečný, ale i šťastný. My hrozili nejvíce po rohových kopech a blízko úvodnímu gólu byl také Štefan Jungmann, který krásnou střelou trefil bohužel jen tyč. Hosté mohli dát v první půli ještě jeden gól, ale střelu z volného přímého kopu opět zázračně vytáhl náš brankář ze šibenice! Poločas byl vyrovnaný, ale hosté nebezpečnější, stav zůstal 0:0!
Do druhé půle jsme nastoupili už více koncentrovaní a znovu se k nám přiklonilo štěstí. Hned v 50. minutě neudržel v lehkém souboji hostující brankář vysoký centr, míč mu vypadl k nohám Milana Kotouče a ten ho dokázal s pomocí teče propasírovat do branky, 1:0! To nám pomohlo, protože hosté museli hru více otevřít. Šancí na uklidňující gól jsme měli celkem dost, ale žádnou jsme neproměnili. Museli jsme vlivem únavy prostřídat a přeskupit naše řady. Ale změny nám celkem prospěly, protože do obrany se museli stáhnout naši rychlonozí hráči, kteří nenechali soupeři moc prostoru. V závěru utkání byl ještě vyloučen hostující hráč Štědrý, který neudržel nervy a po svém faulu na Jungmanna se mu ještě nešetrně prošel po zádech :-(. Poslední taktické střídání, hvizd rozhodčího a my se mohli radovat z vítězství. V zápase vyhrál určitě šťastnější tým a šlo o remízový zápas, který jsme si však mohli v první půli i prohrát!

Sestava: Soukup, Kotouč D. (88. Jellúš), Samko, Zmeškal (K), Šedivec (68. Čihák), Kaucký, Rott, Berecz, Jungmann (90. Šenfeld), Vlček (74. Fruštík), Kotouč M.

Hvězda: Soukup
Hvězdičky: Zmeškal, Samko

Napsal: Petr Vraštil