Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - TJ Sokol Dobrovíz 2:0 (0:0)

V sobotu 2. 4. 2016 jsme sehráli na domácím hřišti zápas, na který se těšili všichni hráči i fanoušci. Zavítal k nám druhý tým soutěže TJ Sokol Dobrovíz, na který jsme měli náskok tří bodů jen díky prvnímu vzájemnému zápasu, když jsme na podzim na jejich hřišti zvítězili 3:1. I přes absenci pár hráčů jsme se sešli téměř v ideální sestavě a hojném počtu 17 hráčů! To bylo dáno asi touhou poměřit se s kvalitním soupeřem a mohl za to i fakt, že se nám v týdnu povedla dotáhnout další dvě hostování. Ze Sokola Vonoklasy k nám na půlroku přišel dosavadní nejlepší střelec soutěže Tomáš Karhánek a z týmu Slavia Louňovice zkušený Milan Čihák. Ještě tento týden bychom měli dotáhnout poslední hostování. V našem dresu by se měl na jaře objevovat jeden náš odchovanec, který bude platný pro svoji velkou univerzálnost. Kádr bude tedy hodně široký, ale měl by zaručovat jistou kvalitu a nemělo by se stát, že nastoupíme jako loni v deseti!
Teď už k samotnému zápasu. Hrálo se za krásného počasí a na zápas byli delegováni hned tři rozhodčí. Od úvodních minut z hráčů čišelo odhodlání utkání odmakat a hodně nabuzeným dojmem na mě působili hlavně M. Kaucký a L. Karda. Bohužel i díky nasazení došlo po prvních pěti minutách, které byly vyrovnané a válčilo se nejvíce ve středu hřiště, k nešťastnému okamžiku. Právě Luboš Karda si natáhl stehenní sval a mě polil studený pot. Po naší krátké domluvě se, ale rozhodl ze zápasu neodstoupit a pomoci nám minimálně organizací hry. První poločas byl hodně bojovný a na obou týmech bylo znát, že nechtějí pustit soupeře do vedení. My mohli strhnout vedení na naši stranu po dobře zahrávaných rohových kopech, ale míč bohužel několikrát prošel přes celé vápno, aniž by ho někdo zasáhl. Dobrovíz se do vážnějších šancí nedostávala a největší hrozba přicházela také po standardkách, které naštěstí hosté nevyužili. Asi ve 35. minutě už jsme téměř křičeli gól, ale střela bodlem z kopačky L. Kardy šla jen do spojnice a ven. Myslím, že už v prvním poločasu jsme byli aktivnějším týmem, ale přesto jsme mohli prohrávat. Dvakrát nám zatrnulo při chybném vyběhnutí našeho brankáře a hlavně v prvním případě musíme poděkovat štěstí, že hostující Jakub Krupička minul opuštěnou branku! Poločas skončil tedy stejně jako minulý týden bez branek.
Do druhé půle jsme nastoupili beze změn a s velkou chutí utkání ovládnout. Hosté střídali již před koncem poločasu a do hry šel šikovný a pohyblivý Jan Votava, který k mému údivu nenastoupil v základu. Hned ve 46. minutě se otevřel u vápna prostor pro L. Kardu, ale ten díky svému zranění nemohl postupovat sám a zvolil přihrávku na nabíhajícího Milana Kotouče. Tento hráč po otočce možná přihrával, možná střílel na zadní tyč, ale to není důležité. Důležité bylo, že si míč našel cestu až do branky a my vedli 1:0! Hosté byli hodně zaskočeni. Očekávali jsme jejich nápor, ale ten vůbec nepřišel. Naopak jsme je prakticky přišpendlili na vlastní půlku a i s pomocí našich obránců dále dobývali jejich branku. Uklidňující gól, ale nepřicházel a to i přes druhé nastřelené břevno, znovu z kopačky L. Kardy (ve dvou zápasech již jeho třetí)! Rozhodující momenty se udály mezi 70. a 73. minutou, kdy se po protestech a dvou žlutých kartách nechal vyloučit Přemysl Bouška, nejlepší a nejnebezpečnější hráč Dobrovíze. K jeho rozladěnosti přispěla určitě tvrdá, ale podle mne férová hra našich středních obránců, kteří se mu během zápasu patřičně věnovali. Od tohoto okamžiku už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Dvě minuty po tomto incidentu jsme zahrávali přímý volný kop z hranice vápna, ale také z velkého úhlu. Míra Rott si však poradil šibalsky a místo centru poslal nádhernou technickou střelou míč do branky podruhé, 2:0! Prostřídal jsem několik hráčů a na hostující obranu se valil posledních deset minut útok za útokem. Bohužel k mému zklamání jsme ani ty největší nedokázali využít. Za takového vývoje a v relativním klidu bychom s podobnými šancemi měli naložit lépe! Konečně přišel poslední hvizd rozhodčího a my si mohli zakřičet radostí. Náš náskok v čele soutěže se po tomto zápase navýšil na rozdíl šesti bodů, ale čeká nás ještě spousta práce. Pochvalu tentokrát zaslouží celý tým, ale i tak si dovolím pár hráčů vyzdvihnout.

Děkujeme všem fanouškům za podporu našeho týmu a zveme vás v neděli 10. 4. 2016 k dalšímu zápasu, který odehrajeme od 16:30 hodin v Horoměřicích.

Sestava: Soukup, Martínek, Zmeškal (K), Masopust, Zachař, Kaucký, Rott, Karda (87. Čihák), Kratochvíl, Kotouč M. (80. Havel Jos.), Karhánek (59. Berecz)

Hvězdičky: Zmeškal, Masopust, Rott