Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - TJ Sokol Sedlec-Prčice 1:0 (0:0)

Další důležité utkání nás čekalo doma v sobotu 28. 4. 2018. Soupeřem nám byl tým Sedlece-Prčice, který měl na kontě 19 bodů a byl v tabulce pod námi. I přestože jsme na podzim tomuto soupeři podlehli 4:0, nic jiného než vítězství jsme si nepřipouštěli, protože sestava se proti prvnímu vzájemnému duelu rapidně změnila. Otázkou bylo, jak se po dvou nezdarech vypořádáme se zápasem po psychické stránce, protože jistá deka na tým padla. Hosté dorazili naštěstí bez své největší hvězdy Michala Davídka a tak se dal od soupeře očekávat spíše poctivý týmový výkon.

Do utkání jsme vstoupili hodně aktivně a již ve 3. minutě mohli jít do vedení. Hlavičku Míry Millera však dokázal brankář hostí vyrazit. První poločas se hrálo převážně na polovině soupeře, ale ten pracoval opravdu zodpovědně a zkoušel vyrážet do nebezpečných protiútoků. Největší problémy nám dělal na levé straně hrající Martin Raček, který dokázal jako jeden z mála hráčů hostujícího týmu přejít i přes dva hráče a nebezpečně centrovat. Naše největší příležitosti vznikaly po standardních situacích. Blízko gólu jsme byli po PVK, který zahrával asi ve 20. minutě Marek Kaucký. Jeho centrovaný míč bohužel minul o pár centimetrů hlavu Millera a také asi o půl metru zadní tyč. Další šance přišla po jednom rohovém kopu, ale ani tentokrát jsme míč do branky nedotlačili. I hosté zahrávali dobře své rohy a svým důrazem nám zatápěli hlavně Jakub Trnobranský a Tomáš Pištěk, ale ani tito hráči se do poločasu neprosadili. Přes naši evidentní převahu se šlo do kabin za stavu 0:0!

Druhá půle začala pro nás výborně. Již ve 48. minutě se dostal do náběhu Honza Krejčí a ve skluzu dokázal procedit míč pod vybíhajícím brankářem až do sítě, 1:0! Bohužel si při tomto zakončení poranil kotník, musel být tedy ošetřován, ale do zápasu se dokázal ještě vrátit. Hosté s přibývajícími minutami hru stále více otvírali a to nám vyhovovalo. Uklidňující gól mohl přidat Lukáš Vlček a měl na to postupně dva pokusy. Poprvé jeho střelu dokázal brankář vyškrábnout na roh a chvíli na to mířil náš hráč zase těsně nad. Největší šanci na uklidnění měl na kopačce Martin Samko, který se často vysouval až na hrot, ale jeho futsalový lob mířil jen do tyče odkryté branky. Hosté zahrozili pořádně jen jednou, ale málem nás to stálo body, protože k této situaci došlo asi sedm minut před koncem zápasu. Do protiútoku vyrazila trojice hostujícího týmu a míč putoval přes celé vápno na kopačku volného hráče. Proti tomuto borci však dokázal ještě vystoupit Krejčí a ve šprajcu odehrál balón do relativního bezpečí! Závěr zápasu už jsme nějak ubojovali a mohli slavit důležité, i když nepřesvědčivé vítězství!!!

Sestava: Soukup, Krejčí, Zmeškal (K), Samko, Kotouč D., Kaucký, Rott, Bialek, Čihák (88. Němec), Miller, Vlček (67. Bubeník)