Kategorie: Archiv, Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná – FC 05 Zavidov 0:1 (0:0)

V sobotu 5. 10. 2019 nás čekal v domácím zápase obhájce vítězství, tým Zavidova. K utkání jsme se sešli v celkem dobré sestavě (prakticky nejlepší možné). Soupeř však od prvních minut prokazoval svoji kvalitu. Kombinační fotbal, propojený s množstvím náběhů obou útočníků, nám dělal velké problémy. Hosté se však do vyložené šance nedostávali. Nějaké střely mířily vedle, některé zase zlikvidoval náš brankář. Ve 22. minutě došlo k velkému zásahu do sestavy, když pro zranění musel odstoupit Michal Slowik, který byl nešetrně faulován. Z následného PVK nastřelil Karel Rulf břevno! Druhou velkou šanci jsme měli cca ve 35. minutě. V tomto čase se odehrály dva ostré souboje v blízkosti půlící čáry a my se po nich dostali do brejku. Centr našel na malém vápně hlavu Ondřeje Palivce, který bohužel mířil pouze do brankáře. To bylo z naší strany v první půli vše a drtivou většinu času jsme se spíše bránili. Velkou šanci zahodil i hostující kanonýr Žďánský. Poločas skončil 0:0.

Ve druhé půli nám jako v předešlých zápasech s favority začal docházet dech. Soupeř se dostal navíc brzy do vedení. Ve 49. minutě nám unikl po křídle hostující hráč a našel zpětnou přihrávkou Žďánského, který tentokrát svoji šanci s přehledem proměnil, 0:1! Hosté hráli s chutí a nás držel v naději na dobrý výsledek hlavně výborně chytající Honza Soukup. Přes obrovský tlak hostujícího týmu jsme opravdu nebyli daleko od vyrovnání. V závěru utkání jsme zahrávali rohový kop a po velkém závaru zakončoval Vláďa Masopust. Bohužel jsme míč do sítě nedotlačili. Utkání tedy skončilo naší těsnou porážkou.

Sportovně musíme uznat, že soupeř byl lepší a kompaktnější. Na šance to objektivně mohlo být tak 2:9!!!

Sestava: Soukup, Kotouč (77. Mezsar), Masopust, Rott (K), Hartig, Palivec, Slowik (22. Krajči), Lípa, Kuba, Prager, Rulf.

napsal: Petr Vraštil