Kategorie: Archiv, Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná – SK Slaný "B" 1:5 (1:3)

První mistrák sezóny 2020/21 nás čekal v sobotu 22.8.2020. Po sérii přátelských zápasů a poháru, jsme vzhlíželi k prvnímu kolu s velkým očekáváním. Na domácí půdě jsme přivítaly rezervu SK Slaný. Bohužel pro nás hrálo první mužstvo svůj divizní zápas již dopoledne a k nám tedy zavítal soupeř, notně posílený o hráče širšího kádru A mužstva. My se sešli téměř kompletní, i když nahradit chybějícího Martina Samka byl těžký úkol. Od první minuty nás soupeř přehrával zejména uprostřed hřiště, kde operovali konstruktivní a rychlonozí hráči. Naši hráči se ocitli často pod tlakem vysunutého presinku a z toho pramenily velké chyby. Již ve 14. minutě se hosté gólově prosadili. Zahrával se PVK z pravé strany, do centrovaného balónu se z voleje opřel hostující hráč Danda L. a náš brankář byl bezmocný, 0:1! Hned prakticky po rozehrání jsme vytvořili soupeři další velkou šanci, kterou dokázal také využít, 0:2! Sice se zdálo, že dorážející hráč stál v ofsajdu, ale gól byl uznán. Pak jsme se konečně trošičku probudili a následovala naše série rohových kopů, z nichž každý zaváněl gólem. Ten padl v 19. minutě, právě po RK, když se hlavou prosadil Vladimír Masopust, 1:2! Zdálo se, že bychom se mohli do zápasu vrátit, ale o opaku nás přesvědčil už ve 21. minutě zase Danda L., 1:3! Do poločasu jsme měli ještě jeden nebezpečný roh, ale to bylo z naší strany vše. Ani hosté už gól nepřidali.

Druhou půli hosté drželi více míč a zkušeně hru kontrolovali. Zkusil jsem prostřídat, a k jistému oživení došlo, ale brzdily nás nepřesnosti a velký tlak na míč, který hosté předváděli. V 68. minutě bylo o osudu utkání rozhodnuto. Na 4:1 z pohledu hostujícího týmu zvyšoval Lunger. V poslední patnáctiminutovce jsme opět měli dvě velké příležitosti ke snížení a zase to bylo po rohových kopech. Bohužel dorážky Ginzela a Rakovského mířily těsně vedle tyčí. V poslední minutě došlo ještě v našem vápně k faulu a hosté z nařízené penalty stanovili konečný stav 1:5. Exekutorem byl Volgner.

Po nadějné přípravě, tak přišlo velké vystřízlivění. Jisté je, že na takto fyzicky připraveného soupeře jsme byli krátcí a absence Samka byla citelnější, než se mohlo zdát. Týmu nelze upřít snaha s výsledkem něco udělat, ale kvalita byla na straně soupeře.

Sestava: Mužík, Rakovski, Masopust, Mráček, Jireček, Kaucký (K), Slowik, Kuba (46. Polan), Oliva, Rulf (81. Ginzel), Smolek (72. Zmeškal)