Kategorie: Archiv, Archiv A MUŽSTVA

FK Rudná - Spartak Žebrák 2:1 (0:0)

Poslední vyloženě přípravný zápas jsme sehráli v neděli 16.8.2020. Na domácím trávníku jsme přivítali soupeře z OP Beroun, který po podzimní části aspiroval na postup do I.B třídy. Hosté si postěžovali, že se jim kádr z podzimu prakticky rozpadl, ale i tak se k zápasu dostavili dříve než my a dokázali prověřit naše slabiny. My se sešli prakticky v 11 hráčích a jako náhradníky jsem měl jen dva patnáctileté kluky. Tady musím však zmínit, že debutant mezi dospělými, David Matějček si nepočínal vůbec zle, byl platným, rovnocenným hráčem, dostal se několikrát i k zakončení. Bude-li takto pokračovat, tak to určitě nebyl jeho ojedinělý start v Áčku. Do poločasu jsme hrozili hlavně po rohových kopech. Vyložené šance nepřicházely, protože jsme stejně jako v předešlých zápasech nedokázali dostat míč na nabíhající hráče. Hosté měli nějaké šance po našich ztrátách, ale oni je nedokázali využít. Půle 0:0.

Druhý poločas byl dosti podobný, jen obě mužstva měla šance ještě vyloženější. My se poprvé prosadili po hezké přízemní kombinaci, kdy zakončoval z blízka Ondra Smolek, 1:0. I druhý náš gól dal stejný hráč. Hosté však cca 20 minut před koncem snížili na 2:1. Výhru jsme do konce zápasu už nějak udrželi. Výkon týmu byl určitě horší než v předposledním zápase. Množství nevynucených chyb, špatně řešený přechod do útoku. Dá se říci, že jsme se každému soupeři přizpůsobili. Radost můžu mít snad jen z ustálenější sestavy.

Pro podzim se nám povedlo získat tři posily! Postupně přišli: Ondřej Smolek (19), Ondřej Jireček (20), Ondřej Rakovski (21). Super je, že se kádr omladil, ale přitom i zkvalitnil. Je větší chuť trénovat a hrát. Věřím, že do zahájení soutěže dotáhneme ještě alespoň jeden důležitý přestup a budeme podávat lepší výkony než v přípravě.

napsal: Petr Vraštil