Jílové „B“ – Rudná 1-2 (0-1)

Body ze hřiště soupeře

Sestava: Sloup, Kozák, Kotouč D., Rajtmajer, Svoboda, Kratochvíl, Melounek, Rott, Staněk, Kotouč M., Havlík (Ryant)

Nejlepší hráči utkání: Kozák, Kotouč M., Havlík

V sobotu jsme zavítali na soupeřovu půdu do opravdu krásného areálu v Jílovém. V deštivém a chladném počasí nás čekal soupeř ze dna tabulky. Z našeho 18členného kádru nám zůstalo opravdu jen torzo hráčů, kteří mohli v utkání zasáhnout do hry.
V prvním poločase jsme měli daleko více míč na svých kopačkách a herní převahu. Statistici by po odehrané první půli mluvili o jasné převaze hostujícího mužstva v počtech jako jsou například - držení míče, střely na branku i mimo, zahrávání rohových či standartních kopů. Avšak jsou to čísla zavádějící. A fotbal, jak všichni dobře víme, se hraje na góly. Ten se nám podařilo vstřelit po nacvičené standartní situaci a tak jsme odcházeli do kabin s jednogólovým náskokem. Na nějaké velké změny v sestavě nebyl prostor a bohužel ani hráči. A tak jsme se zaměřili na konstatování skutečnosti, že jednobrankové vedení je ošemetné. Samozřejmě jsme tímto konstatováním neobjevili Ameriku, ale po skončení utkání jsme se přesvědčili, že stará a osvědčená „moudra" a to nejen fotbalová není na škodu si čas od času připomenout.
Druhá půle nebyla tak fotbalově pohledná jako první, ale druhému našemu gólu předcházela jednoznačně nejhezčí akce utkání. Náš dobře zatažený bránící blok při posouvání ze strany na stranu dokázal odebrat soupeři míč a na tři přihrávky jsme slavili úspěch ( 0-2 ) a na vlastní oči viděli, co dokáže hra v rychlosti a pohybu s minimálním počtem dotyků. A když se k tomu přidá postavení a naběhnutí hráčů do správných prostorů, vzniká oku lahodící podívaná vč. „zahřátého" srdíčka trenéra. No a začíná opis referátu minulého kola na domácím hřišti. Utkání pod kontrolou - přichází individuální chyba a soupeřovo snížení stavu. A pryč je akce či vzorně provedená standartní situace - převládá vztek a snad i bezmocnost, proč si dokážeme komplikovat věci, které nemusíme!!!
Utkání jsme dohráli a dotáhli do vítězného konce a spolu s fanoušky (a bylo jich hodně), kteří si našli cestu na soupeřovo hřiště v nevlídném počasí, si odvážíme tři body.

Trenér: Havlík Richard