Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

SK Chlumec – FK Rudná 1:2 (1:1)

1. 9. 2018 - 2. kolo soutěže a my cestovali do Chlumce. Nevlídné počasí, které nahrávalo spíše bojovnějším domácím, místní louka a naše sestava, která byla hodně okleštěná. To vše naznačovalo tomu, že zápas jednoduchý pro nás nebude. Komplikace nastala hned ve 3. minutě. Mnou „hlídaný“ hráč převzal přihrávku, lehce prošel středem až před brankáře a přesně zakončil, 1:0! Domácí narostla křídla a pomocí důrazu nás přišpendlili na naší polovině. Velké problémy nám dělal rychlonohý Šonka, který se dostal brzy do obrovské šance, ale Honza Soukup jeho střelu dokázal šťastně vyrazit mimo branku. Na polovinu soupeře jsme se dostávali sporadicky, ale ve 13. minutě jsme zahrávali roh a Martin Samko dokázal vyrovnat na 1:1! Semkli jsme se a snažili jsme se domácím přizpůsobit v nasazení, ale stále jsme byli pomalejší. Několikrát jsme měli obrovské štěstí, když naši obránci vykopávali míč, prakticky z brankové čáry. Branku domácích jsme v první půli mohli ohrozit už jen dvakrát. Bohužel Michal Másílko prováhal správný okamžik ke střele a Míra Rott z PVK branku přestřelil. Poločas jsme přežili a udrželi jsme nerozhodný výsledek.
Druhá půle byla z naší strany asi trošičku lepší, i když jsme hráli do pořádného krpálu. Sice jsme často faulovali, ale domácí tým nedokázal po standardkách dotlačit míč do naší branky. Občas se nám povedlo si i vícekrát nahrát, což v první půli k vidění nebylo. Krokem nešetřil hlavně Rott, který musel běhat za dva. I tak mu zbývaly síly na útočení. Při jeho prvním úniku po levé straně hledal před brankou volného Petra Čáhu, ale tomu chyběl k zakončení krok. Míč náš útočník přesto ještě zachytil a našel zpětnou přihrávkou Marka Kauckého, ale ten branku minul. Druhá a dosti podobná situace přišla až v 75. minutě. Rott opět zaútočil po levé straně a tentokrát přihrál Másílkovi. Náš útočník si přihrávku zpracoval a napálil míč doprostřed branky, naštěstí prošla jeho střela mezi nohama domácího gólmana, 1:2! Posledních patnáct minut základní hrací doby, plus sedm minut nastavení, bylo pro naši obranu peklem. Domácí tým nás opět sevřel u našeho vápna a my jen faulovali, nebo se štěstím odvraceli závary před naší brankou. V soubojích to hodně jiskřilo. Bohužel při jednom takovém došlo ke zranění našeho brankáře, ale ten se rozhodl, že utkání dochytá. Na řadu přišla i taktická střídání. V 89. minutě jsme udělali chybu a poslali zpětnou přihrávkou do náběhu domácího útočníka. Soukup však stihl vyběhnout a faulovat před svým vápnem. Protože se za něj už dostali dva naši obránci, tak byl zákrok oceněn jen žlutou kartou. V sedmiminutovém nastavení už emoce obou týmů krotit moc nešlo. Rozhodčí konečně naposledy pískl do píšťalky a my se radovali ze šťastného a vydřeného vítězství. V zápase jsme byli horším týmem, ale body jsme si odvezli všechny.
Sestava: Soukup, Kotouč, Samko, Vondra, Novotný, Kaucký (K), Vraštil (87. Talaš), Rott, Palivec, Čáha (93. Jellúš, 95. Jedlička), Másílko

Napsal: Petr Vraštil