Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

SK Hostomice pod Brdy - FK Rudná 1:2 (0:1)

K dalšímu důležitému zápasu jsme zajížděli v sobotu dopoledne (11. 11. 2017) do Hostomic. Soupeř hrál loni o soutěž výš, ale skončil na 15. místě a sestoupil. Po sestupu, někteří hráči tento klub opustili a oslabením byly určitě odchody Daniela Hájka (kterého jsem zkoušel dokonce přivést do Rudné, ale I. B. třída je pro něj zatím málo a odešel alespoň do I. A. ) a Aleše Bábíčka, který šel hrát KP. Jinak zůstalo mužstvo celkem pohromadě a domácím můžeme závidět velice perspektivní kádr, který tvoří převážně místní kluci. Letos se tento tým drží zatím uprostřed tabulky a na svém kontě měl před zápasem pouze o bod více, než náš tým. Protože jsem dva jejich zápasy letos viděl, věřil jsem, že můžeme uspět i venku a k vítězství měl vést hlavně důraz v osobních soubojích. Hřiště bylo připravené v rámci možností, ale hodně kluzký a po mnoha zápasech poničený terén, plus silný vítr, nám byly v úvodu větší překážkou než domácí tým. První půli jsme hráli spíše do kopce a proti větru. Kombinace nám nevycházela a naše nákopy, které měly směřovat za obranu, srážel vítr. Přesto jsme se v první desetiminutovce párkrát dostali do nebezpečných pozic. Zásluhu na tom měla naše křídla a jejich přízemní vysunutí. Bohužel finální fáze, ať už koncovka nebo poslední přihrávky k vedení nevedly. Po mírné převaze přišla vyrovnanější pasáž hry. Bohužel už v 11. minutě musel střídat pro zranění kolene Milan Kotouč, kterého nahradil Petr Zachař, a já musel přeskupit naše řady. Najednou se bojovalo často uprostřed hřiště a naši hráči prohrávali mnoho soubojů o míč, ke kterému měli kolikrát blíže než domácí. Domácí tým měl tedy balón v držení více, ale naše obrana pracovala spolehlivě. Protože jsme se nedokázali prosadit ani po standardních situacích, zdálo se, že bude dílčí úspěch v první půli neinkasovat a věřit, že nám sklon hřiště a povětrnostní podmínky pomůžou v půli druhé. Ve 40. minutě se nám dokonce povedlo vstřelit branku. Dostali jsme míč do domácího vápna, Martin Samko udělal kličku brankáři, ale ten ještě stihl našeho hráče alespoň podrazit. Kopala se tedy penalta a k té se postavil náš kapitán Patrik Zmeškal. Brankář si vybral druhou stranu než exekutor a bylo to 0:1! Domácí byli po tomto gólu zaskočení a na pohodě jim nepřidávaly ani některé nedovolené ataky našich hráčů. Ještě než poločas skončil, mohla přijít pojistka v podobě druhé branky. Ve 44. minutě běžel sám na brankáře Míra Miller, který dvakrát naznačil střelu, ale když se konečně odhodlal a poslal míč na branku, tak trefil jen stojnou nohu domácího brankáře. Míč se k němu však vrátil, domácí brankář ztratil rovnováhu, jenže na malém vápně ho zastoupil obránce, který se stačil vrátit a zlikvidoval i druhý pokus Millera!
Začátek druhé půle byl podle očekávaného scénáře. Vítr nám pomohl a my přišpendlili domácí tým na svoji polovinu. Bohužel bez gólového efektu. Po deseti minutách se domácí tým z tlaku vymanil a naopak jsme to byli my, kdo se pomalu nedokázal ani dostat k půlící čáře. Často jsme domácí zastavovali jen s pomocí faulů a zmohli jsme se jen na odkopávání míče, co nejdál od naší branky. Vyrovnat mohli domácí, když náš brankář vyběhl mimo vápno, nakopnutý balón k naší brance nedokázal Patrik Zmeškal doběhnout, ale míč naštěstí minul tyč o nějakých 20 cm! Až v 70. minutě přišla naše další velká šance. Podařilo se nám prostrčit míč na Millera a ten si mohl nájezd z první půle zopakovat. Při svém postupu na branku, však u hranice vápna přibrzdil a byl zezadu sestřelen domácím stoperem Alešem Hornátem, který za tento zákrok uviděl červenou kartu. Mysleli jsme, že šlo o penaltový zákrok, ale rozhodčí ukázal, že faul byl ještě před šestnáctkou. Z následného VPK Marek Kaucký branku těsně přestřelil. Dvacet minut přesilovky jsme začali výborně. V 73. minutě najížděl ze strany na brankáře Kaucký, ale zasáhl také jen jeho nohu, od které se míč odrazil šťastně do dobíhajícího obránce a od něj, s pomocí silného větru doputoval až za brankovou čáru, 0:2! Tento gól nás měl uklidnit, měli jsme kontrolovat hru a trpělivě čekat na další šance. Domácí borci si asi řekli, že už není co ztratit a v deseti nás neskutečně sevřeli. Od této chvíle jsme vůbec nestíhali a neměli už ani sílu míče odkopnout do bezpečí. V 82. minutě se prosadil jeden z nejlepších hráčů domácího týmu Tomáš Šebek, když dokázal zamířit přesně k tyči a utkání se pro nás zdramatizovalo ještě více, 1:2! Vyrovnání viselo ve vzduchu. Domácí tým nás zasypal sprškou střel, ale buď zasáhl náš brankář, nebo ho dokázal jednou zastoupit Sláva Jellúš, který zabránil jistému gólu! I ostatní obránci hodně střel naštěstí zablokovali. Ani po sérii rohových kopů se domácí prosadit nedokázali. Snažili jsme se závěr rozkouskovat, co to jen šlo, ale často jsme si počínali nedovoleně a některé zákroky byly z mého pohledu až za hranou. Z toho všeho pramenilo udělení čtyř žlutých karet (dvě na každé straně) v samém závěru. Rozhodčí odpískal konečně konec a my se mohli radovat ze zisku tří důležitých bodů. Nic jiného na nějaké slavení bohužel nebylo. Hra katastrofální, proměňování šancí tragédie, poměr fyzických sil na hřišti (i když jsme hráli dvacet minut proti deseti) vyzněl jasně pro domácí a sportovně musím uznat, že toto utkání jsme si za takový výkon vyhrát nezasloužili!

Sestava: Soukup, Krejčí, Samko, Zmeškal (K), Jellúš, Kaucký, Kotouč D., Kotouč M. (11. Zachař), Wrobel (87. Martínek), Miller, Stökl (61. Jeníček)

Nejlepší hráči z mého pohledu: - - - ; Šebek T., Kačírek Martin, Rybák

Napsal: Petr Vraštil