Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

SK Kazín - FK Rudná 2:1 (1:1)

K předposlednímu utkání v této sezóně jsme vyjeli v sobotu 11. 6. 2015 abychom se utkali s domácím Kazínem, kterému patřilo průběžné šesté místo v tabulce. Naši nevelkou výpravu přivítal hezký areál a perfektně připravené hřiště, na kterém je radost hrát! Bohužel nás v závěru sezóny trápí počet zraněných hráčů a také pracovní vytížení některých opor. Proto nás v sobotu bylo jen dvanáct včetně mě a také narychlo povolaného debutujícího benjamínka Davida Krále (17 let)! Sestava tak byla hodně improvizovaná a musela se podřídit momentálním možnostem, rozestavení vypadalo takto: 3-2-3-2. Věřili jsme, že přes zahuštění středu a nějaké brejkové situace můžeme uspět. Další ztrátou bylo svalové zranění Milana Berecze, které ho dosti limitovalo, ale do zápasu nastoupil. Od úvodu zápasu jsme měli míč častěji a Kazín spíše vyčkával, s čím přijdeme. Během úvodních deseti minut jsme si však žádnou velkou šanci nevytvořili. Po úvodním oťukávání domácí zjistili, že když se na naše odříznuté útočníky přitlačí, tak míč neudržíme a i přes náš blok se jejich rychlonozí hráči mohou dostávat do zakončení. Možná vlivem nesehranosti a tím, že toto nemáme zažité, se několikrát ocitli domácí hráči tváří v tvář našemu brankáři. Honza Soukup nás ale držel ve hře a již během první půle dal zapomenout na minulý zápas. Běžela 22. minuta, když se nám nepodařilo odkopnout míč daleko od naší branky a domácí svého tlaku využili, 1:0! Od této chvíle se hrálo nahoru dolů. Kopali jsme dost rohů, volných přímých kopů, ale míč jsme za záda domácí brankáře dostat nedokázali. Několikrát zakončoval T. Sloup, ale buď se jeho střely mezi tyče nevešly, nebo je domácí obrana zablokovala. Ve 36. minutě jsme se konečně gólu dočkali. Po zahrání domácího hráče rukou se kopala penalta. K té se postavil Patrik Zmeškal a bezpečně ji proměnil, 1:1! Do konce půle mohly oba týmy přidat vedoucí branku. Naši největší šanci měl Tomáš Sloup, který vybojoval míč, obešel brankáře, ale místo střely pravou nohou nebo přihrávky na volné spoluhráče si rovnal míč na svoji silnější nohu a jeho pokus zachytil před brankovou čarou domácí obránce. Poločas skončil tedy remízou 1:1.
Začátek druhé půle jsme si pohlídali a zdálo se, že domácím trochu došel dech. Dosti se zatáhli a nechali nás na naší polovině kombinovat. Bohužel nám chyběl větší pohyb a spoléhali jsme se jen, jak se s domácí obranou vypořádají naši útočníci. Tomáš Sloup se pral statečně, rozdal v soubojích hodně ran, ale snad ještě více jich schytal. Dále se pokoušel o svoji typickou střelbu, ale tentokrát nepřesně. Dvakrát zkoušel vystřelit i David Král, ale ani jeho střely se mezi tyče také nevešly. Největší šance se pro nás zrodila zhruba v 65. minutě. Za domácí obranu se dostal Tomáš Karhánek a mohl postupovat sám na brankáře. Bohužel na rohu vápna míč zasekl, nechal prostor pro návrat domácího stopera, který jeho přihrávku na "nabíhajícího" Milana Berecze zblokoval. V 67. minutě jsem poslal do hry Brina Dohertyho, který nahradil právě T. Karhánka. Obraz hry se nijak nezměnil. Naši další velkou šanci měl Milan Berecz, který zůstal po centru právě od Briana sám před brankářem, ale i jeho střelu domácí brankář zlikvidoval. Oba týmy očekávaly již konec zápasu a byly smířené s remízou. V poslední minutě se však odehrály rozhodující věci. Nejprve se rozhodl zkusit výsledek strhnout na naši stranu Patrik Zmeškal, který si narazil míč s Tomášem Sloupem a zakončoval z hranice vápna levou nohou těsně vedle. Bohužel fakt, že branku netrefil a ještě se tou dobou pohyboval jinde, než na stoperu měl fatální následky. Domácí nakopli míč na naši polovinu, kde jsem ho já, s myšlenkou neudělat chybu a vrátit ho k noze Tomáše Sloupa jen odkopl. Tomáš souboj bohužel nevyhrál, domácí záložník provedl bleskový výpad po své pravé straně, krásně odcentroval na zcela volného Marka Škorpíka a ten hlavou trefil odkrytou branku, 2:1! Pak se hrálo již jen chviličku a rozhodčí zápas ukončil. Zápas mohl podle šancí skončit klidně 8:6 v náš prospěch, ale bohužel jsme si připsali první porážku. Ta by snad nebolela tolik, kdyby se nezrodila až takto v závěru, ale takový je někdy fotbal a to je jeho krása. Soupeři musíme pogratulovat a poděkovat za korektnost zejména k osobě Davida Krále. Naopak Davidovi děkuji za přístup a hlavně přínos v tomto utkání, patřil k nejlepším hráčům a udržel pro nás hodně míčů!

Sestava: Soukup - Kotouč D., Zmeškal, Zachař - Vraštil, Martínek - Berecz, Král, Sloup J.- Sloup T., Karhánek (67. Doherty)

Hvězdičky: Soukup, Král, Zmeškal

Napsal: Petr Vraštil