Kategorie: Archiv, Archiv A MUŽSTVA

SK Slaný B – FK Rudná 3:1 (3:0)

Ve druhém kole jsme v neděli 1.9.2019 vyrazili do Slaného, kde nás čekal zápas s místním Béčkem. Bohužel jak už to bývá tradicí, tak sestava doznala nějakých změn (chyběli čtyři hráči z prvního kola) a největším rébusem pro mě bylo složení stoperské dvojice. Do branky se poprvé postavil Tomáš Hauptlorenz, což po dvou trénincích po X letech nebylo ideální řešení, ale v podstatě jediné možné.

Hrálo se za neustálého deště a na podmáčeném „letišti“, které určitě více sedělo domácím. Nicméně úvodní desetiminutovka nebyla z naší strany špatná. Bohužel, některé akce jsme nedotáhli do konce a střely, které naši hráči vyslali, nemířily mezi tyče. Po této pasáži převzali otěže zápasu do svých rukou tvrdě domácí. Byli pohyblivějším a agresivnějším týmem. Poprvé domácí tým udeřil ve 13. minutě a byl to jmenovitě F. Novotný, 1:0! Druhý gól (2:0) padl už ve 20. minutě a o osudu utkání se zdálo být už v tuto dobu rozhodnuto. Když navíc za další tři minuty přišla hodně laciná branka z kopačky Z. Řeháka (3:0), obával jsem se, že utržíme velký debakl. Poločas už jsme naštěstí dohráli bez obdržené branky, ale tu domácí jsme téměř neohrozili.

Do druhého poločasu domácí pod vidinou patrné převahy dvakrát vystřídali. Když ještě v 66. minutě stáhli svého špílmachra, otevřela se nám konečně cesta blíže k domácí brance. Naši hráči vycítili možnost upravit nepříznivý stav a domácí naši hru často narušovali jen nešetrnými zákroky. V 74. minutě vykřesal jiskřičku naděje Jakub Oliva, který vstřelil po kolmici od Míry Rotta první gól v našem dresu, 3:1! Domácí měli také šance, ale naštěstí si domácí borci počínali dosti sobecky a zakončující hráči branku netrefili. Zhruba pět minut před koncem utkání se řítil na domácího brankáře opět Oliva, ale přízemní střelou zasáhl jeho stojnou nohu. Pak jsme měli ještě náznak dobrého brejku, ale Martin Samko zvolil místo přihrávky střelu cca ze 40 metrů. Vysoký brankář v pohodě odcouval na brankovou čáru a tento pokus lapil.

Zápas skončil zaslouženým vítězstvím domácích 3:1! Tento výsledek je pro nás po první půli hodně milosrdný. Do příštích bojů musíme zmobilizovat to nejlepší, co máme momentálně k dispozici a hrát aktivně více než jen 30 minut z celého zápasu.

Sestava: Hauptlorenz, Krejčí, Palivec, Samko, Prager, Vanta, Rott (K), Mráček, Oliva, Krajči, Rulf (66. Talaš)

napsal: Petr Vraštil