Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

Sokol Dobřichovice - FK Rudná 0:4 (0:1)

V neděli 11. 10. 2015 jsme odehráli na hřišti Dobřichovic další zápas. Ten se měl původně hrát v sobotu, ale byli jsme požádáni o přeložení na neděli a žádosti domácích jsme vyhověli. Tentokrát jsme měli problém s počtem hráčů. Petr Zachař se zranil minulý týden, Pepa Havel měl hokejový zápas a pár hráčů ulehlo s nachlazením. Naštěstí náš brankář Honza Soukup se rozhodl, že "ulehne" do branky! Ani domácím přeložení moc nepomohlo, měli k dispozici jen 12 hráčů a chybělo jim pár opor.
Od úvodu zápasu jsme měli jasnou převahu, která vyústila ve 2.minutě ve vedoucí gól, který vstřelil svoji slabší nohou Míra Kratochvíl. Do deseti minut jsme mohli vést minimálně tři nula, ale hráči si nepočínali v zakončení přesně. Po této úvodní fázi se hra poněkud vyrovnala, nám se nedařilo déle udržet míč a někdy jsme se ho zbavovali zbytečně brzy. Toho domácí využili a bojovalo se hlavně ve středu hřiště. K vyrovnání se mohli dostat domácí hráči i ze standardních situací, protože zahrávali pár rohů a přímáků na naší polovině. Nejblíže vyrovnání byli v poslední minutě první půle. Honza Soukup vyběhl z branky a došlo ke kontaktu s útočníkem domácích. Faul to rozhodně byl a brankář uviděl i žlutou kartu. Naštěstí se zahrával jen další přímý volný kop z hranice vápna a brankář výborným zákrokem svoji chybu napravil, když dostal míč nadvakrát na další roh. Z toho domácí neudeřili a my vyhráli první poločas nejtěsnějším rozdílem.
Ve druhé půli už domácím přeci jen docházely síly a hrálo se převážně na jejich půlce. Hodně nám pomohlo, když si v 63. minutě srazil domácí obránce míč do vlastní branky a konečně to bylo, 0:2! Od této chvíle už jsme hráli o moc lépe a brzy přidali i třetí gól. V 68. minutě jsem poslal na hřiště Honzu Sloupa a ještě v téže minutě se tomuto hráči podařilo skórovat, když dorazil míč na zadní tyči, 0:3! Prostřídal jsem i další hráče, kteří sice nebyli úplně fit, ale za tohoto stavu se na hřiště podívat chtěli. Nadále hodně aktivní byl Honza Sloup, kterému snad ani nedošlo, že místo zálohy již hraje beka a útočil co to šlo. Po jeho centru si v 84. minutě dal domácí obránce další vlastní gól, protože byl výborně atakován Milanem Bereczem, 0:4! V poklidu jsme již zápas dohráli a připsali si další cenné body.

Sestava: Soukup, Martínek, Jellúš (71. Šenfeld), Zmeškal, Kotouč D., Kaucký, Bialek, Rott (K), Kratochvíl, Vlček (68. Sloup), Kotouč M. (81. Berecz)

Hvězdičky: Bialek, Zmeškal
Minihvězdička: Sloup (hrál krátce)