Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

Sokol Dobrovíz - FK Rudná 1:3 (0:3)

Ve druhém kole jsme vyrazili na hřiště do Dobrovíze, kde se nám poslední dobou příliš nedařilo. V minulém ročníku jsme tam prohráli 1:0 a i doma jsme byli poraženi 2:1. Zápas měl náš tým prověřit, protože Dobrovíz chce usilovat o postup do okresního přeboru. Z různých důvodů nám chybělo sedm hráčů a v průběhu týdne to moc optimisticky nevypadalo. Naštěstí se nám podařilo ještě v pátek dotáhnout příchody dvou důležitých hráčů na hostování. Prvním z nich je Jarda Poplužník (brankář, který hostuje z AC Slovan Liberec) a druhým Milan Bialek (střední záložník z Motorletu Praha). Sestava tedy byla velice slušná.
Od úvodu zápasu jsme měli lepší pohyb a míč více pod kontrolou než domácí. Projevovala se sehranost a kreativita obou našich středních záložníků a i na ostatních hráčích bylo vidět, že je fotbal baví. Přesto jsme mohli v 9. minutě prohrávat jedna nula a míč musel až na brankové čáře vykopávat z branky M. Martínek! Když jsme tento závar se štěstím přežili, vyrazili jsme po získání míče do protiútoku a polostřelu-polocentr L. Vlčka si srazil domácí obránce do vlastní branky, 0:1! I nadále jsme hýřili aktivitou a domácí nás ohrožovali téměř jen z rohových kopů, kde se projevovala jejich výšková převaha. Ve 20. minutě nám vyšel opět jeden rychlý protiútok, M. Kratochvíl dostal míč za obranu a našel svým centrem hlavu nabíhajícího M. Rotta, 0:2! První poločas měl stále stejný scénář, domácí obránci většinou jen nakopávali míče směrem na pohyblivého P. Boušku a my naopak hráli hodně kombinačně. Když běžela 30. minuta, dostal krásný míč za obranu M. Berecz, který si ho šikovně přistrčil a dral se směrem k brance domácích. Před pokutovým územím byl však podražen J. Hlůžem a my s napětím čekali jakou barvu karty rozhodčí vytasí. K naší nelibosti měla jen žlutou barvu, ale zase tak moc nás to mrzet nemuselo, protože z volného přímého kopu se krásně trefil opět M. Rott, 0:3! Poločas se už dohrál bez dalších gólů a my šli do kabin s krásným náskokem.
Druhá půle už byla z naší strany trochu horší. Domácí dobře prostřídali a u nás se začala projevovat únava, která byla následkem vysokého tempa v první půli. Také jsme hráli na hranici sebeobětování, protože zranění M. Kotouče (kotník) a P. Zmeškala (tříslo) si žádala o střídání. Oba hráči, ale stejně jako celý tým bojovali co to šlo. V 70. minutě jsme faulovali u půlící čáry hráče domácích a přes mé varování nechali naběhnout do volného prostoru domácího kanonýra P. Boušku, který rychle rozehraný trestňák křižnou střelou proměnil v první domácí gól, 1:3! Snažili jsme se již hrát spíše na brejky a domácí obraně zatápěl hlavně střídající Jos. Havel. Jeho průniky a centry však nebyly gólově zhodnoceny. Domácí tým se nadechl k poslednímu náporu a horko nám bylo v 87. minutě, když domácí kapitán D. Karfík minul hlavou těsně naší branku. Rozhodčí konečně zápas ukončil a my se radovali z překvapivého, ale oprávněného vítězství.
Hvězdičky tentokrát udělovat nebudu, protože pochvalu zaslouží každý hráč, který do utkání nastoupil včetně všech náhradníků!!!

Sestava: Poplužník, Martínek, Jellúš, Zmeškal, Zachař, Kratochvíl (88. Přadka), Bialek, Rott (K), Berecz, Vlček (66. Havel Jos.), Kotouč M. (81.Šedivec)