Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

Spartak Průhonice - FK Rudná 2:2 (0:2)

K dalšímu přípravnému utkání jsme nastoupili v sobotu 20.2.2016 proti silnému soupeři z Průhonic. Průhonice momentálně hrají středočeskou B. třídu a tak nás měl tento soupeř dost prověřit. Bohužel jsme se k utkání moc nesešli a sestava nebyla rozhodně nejsilnější. Utkání jsem "sledoval" ze středu zálohy, v brance stál Jarda Poplužník a naše brankářská jednička Honza Soukup šel do útoku, to mluví za vše. Průhonice od první minuty roztočily kolotoč narážeček a my se snažili spíše jen pozičně bránit prostory, protože v rychlosti jsme se jejich hráčům vyrovnat nedokázali. Zhruba po 15 minutách nápor Průhonic opadl a i my jsme se začali dostávat do hry. Spoustu práce ve středu pole a i v přechodové fázi odváděl výborně hrající Milan Kotouč. Přes vyšší držení míče "domácích" jsme to byli my kdo šel do vedení. Mohla běžet asi 30. minuta, když se exekuce volného přímého kopu z 20 metrů ujal T. Sloup a propálil míč kolem špatně postavené zdi na bližší tyč, 0:1! V první půli jsme měli ještě dosti příležitostí zvýšit náskok a to zejména po zahrávání rohových kopů. Druhý gól jsme do poločasu skutečně přidali, když si po centru ze strany srazil domácí obránce míč do vlastní branky, 0:2! Průhonice v první půli žádnou svoji šanci nevyužily a my šli do kabin za překvapivého vedení.
Do druhé půle Průhonice narozdíl od nás mohly sáhnout ke střídání a i to se na jejich hře projevilo. Byli jsme zatlačeni více k našemu vápnu, spoléhali jsme se na zahuštění prostoru a doufali, že by nám ještě mohl vyjít nějaký brejk. Zhruba v 65. minutě jsme udělali zbytečný faul a i domácí hráč se z volného přímého kopu krásně trefil, 1:2! Ve druhém poločasu jsem branku Průhonic ohrozili měněkrát než v prvním, ale některé šance jsme využít měli. Největší zahodil Honza Soukup, když po průnikové přihrávce postupoval sám na vyběhnuvšího brankáře, kterého obešel, ale místo střely levačkou do prázdné branky zvolil nesmyslné zaseknutí míče, nechal se atakovat dobíhajícími hráči a situaci nedokázal využít. Když jsme náskok nepojistili, přišel trest. Běžela asi 78. minuta, když se po závaru v našem vápně dostal po nedůrazném odkopu k míči domácí hráč a z vápna ho napálil do naší branky, 2:2! Posledních deset minut jsme odehráli prakticky v deseti hráčích, protože si svalové zranění přivodil Pepa Havel a mohl už jen "postávat" v útoku.
Další gól už nepadl a utkání skončilo remízou 2:2. Pro nás je to dobrý výsledek, s ohledem na sestavu dokonce výborný, ale radost mohla být i větší!

Hvězdičky: M. Kotouč, Zmeškal