Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

TJ Sokol Vonoklasy - FK Rudná 0:2 (0:1)

K dalšímu zápasu vyjelo naše mužstvo v sobotu 21. 5. 2016 do Vonoklas. Na podzim jsme v domácím prostředí vyhráli 3:2 a i teď jsme nechtěli vítěznou šňůru přerušit. Díky dostatečnému počtu hráčů a jejich kvalitě byla možnost pohrát si se sestavou a rozhodl jsem se hrát na tři útočníky. Utkání jsme chtěli rozhodnout co nejdříve, ale i přes lepší držení míče se nám nedařilo v úvodu ohrozit domácí branku a dostat se přes přehuštěnou obranu. Někdy jsme se pokoušeli i dost zoufale o střelbu z větší vzdálenosti, ale ta byla hodně neúčelná. Největší šance měli za stavu 0:0 T. Sloup a M. Kotouč, ale oba z dobrých pozic trefili jen střed branky. Domácí zkoušeli naši branku ohrozit hlavně střelami z volných přímých kopů a někdy vyráželi do brejků, které však naše obrana zvládala zachytávat. Cítili jsme, že potřebujeme vstřelit vedoucí gól, který by nás uklidnil a domácí by snad hru více otevřeli. Běžela 39. minuta, když L. Karda vysunul T. Karhánka, ten se s míčem otočil a odcentroval na zadní tyč, kde se hlavou prosadil M. Kotouč, 0:1! Do poločasu už ani jeden tým neskóroval.

Ve druhé půli nám vyšel začátek. Běžela asi 50. minuta, když se před domácího brankáře dostal T. Sloup a překonal ho svoji slabší nohou podruhé, 0:2! Od této chvíle domácí opravdu začali hru více otvírat a tlačili se směrem k naší brance. Prostřídal jsem a poslal do hry čerstvé hráče. Druhé střídání bylo v 59. minutě však vynucené. Míra Kratochvíl se zodpovědně vracel, aby vypomohl obraně a po zisku míče byl na naší půli zbytečně dohrán souboj od domácího záložníka. V tomto souboji došlo bohužel k došlápnutí na kotník našeho hráče a ten se s bolestivou grimasou skácel k zemi. Okamžitě jsme věděli, že to není dobré, pro Míru tato sezóna skončila a je třeba dopravit ho do nemocnice. V zápase se po chvíli ale pokračovalo. Chtěli jsme zvýraznit skóre a po gólech volaly nájezdy M. Kauckého i T. Sloupa. Největší šanci zazdil T. Karhánek, který netrefil prázdnou branku. Na hráčích byla vidět touha přidat góly, ale provedení útočných výpadů nebylo ideální. Vonoklasy zahrozily ve druhé půli snad jen jednou. Utkání se tedy dohrálo a skončilo očekávaným vítězstvím 2:0 v náš prospěch!

Se třemi body panuje spokojenost, ani hra nebyla až tak špatná, ale velkou ztrátou je zranění Míry Kratochvíla. Informace z nemocnice jsou pro mě zdrcující. Míra utrpěl tříštivou zlomeninu kotníku a ve svých 44 letech jde zřejmě o jeho poslední zápas v našem dresu!!! Už tady mu chci poděkovat, co vše pro nás letos udělal. Má nemalou zásluhu na postavení našeho týmu v tabulce, pomohl nám svými sedmi góly vyhrát některá těžká utkání (třeba oba zápasy s Jinočany), po tomto kole mu patřilo se 1705 odehranými minutami třetí místo a na hřišti patřil vždy mezi ty lepší hráče. Přeji mu brzké uzdravení a plnohodnotný návrat do normálního života!

Sestava: Soukup, Kotouč D. (70. Havel Jos.), Jellúš, Zmeškal (K), Sloup J. (53. Zachař), Kaucký, Karda, Kratochvíl (59. Berecz), Sloup T., Kotouč M., Karhánek (76. Martínek)

Napsal: Petr Vraštil