Kategorie: Archiv A MUŽSTVA

TJ Sokol Zlatníky - FK Rudná 2:2 (1:1)

Ve středu 30. 11. 2016 nastoupil náš tým k odloženému zápasu se Sokolem Zlatníky. Utkání se hrálo na umělé trávě Tempa Praha, za chladného počasí, při umělém osvětlení a šlo v něm o průběžné třetí místo, které jsme chtěli před soupeřem uhájit. Už dohoda o náhradním termínu dávala tušit, že Zlatníky si "jen zahrát" nechtějí a na tento zápas se opravdu sešli v nejsilnější sestavě podzimu, s pěticí exligových hráčů! My jsme měli také možná nejsilnější základní sestavu letos, ale bohužel na lavičce byl k dispozici jen Lukáš Repík a ne zcela zdravý Sláva Jellúš. Bohužel chyběla možnost oživit tým poločasovým střídáním, protože nám chyběli hráči, jako jsou Milan Berecz, Milan Čihák, Jirka Šedivec a Brian Doherty.
Hned od úvodu se hrálo hodně svižně a my měli slušnou šanci už v první minutě, když postupoval na domácího brankáře, po dlouhé době hrající Lukáš Jeníček. S jeho střelou z hranice vápna si však gólman poradil. Pak nám domácí téměř pět minut nepůjčili balón a přehrávali nás ve středu hřiště množstvím krátkých přihrávek, které jsme sice očekávali, ale velice těžko se nám bránili. Hned po získání míče nám však vyšla další akce na výbornou. Martin Samko poslal v 5. minutě krásný pas přes obránce do náběhu Marka Kauckého, z druhé lajny ho doplnil nabíhající Štefan Jungmann, který se dočkal odměny v podobě přihrávky do prázdné branky, 0:1! Tento gól nám ukázal cestu a podobných náběhů měli oba krajní hráči v prvním poločase mnoho. Bohužel už ani jeden nám gólově nevyšel. Domácí měli míč častěji, ale k vyrovnání jsme jim museli nechtěně pomoci my. V 16. minutě se nepovedl odkop Davidovi Kotoučovi, který "našel" před vápnem domácího kanonýra Ondřeje Kadlece a ten ze svého nájezdu prostřelil našeho brankáře, 1:1! I nadále se hrál oboustranně kombinační fotbal, s mírnou převahou domácího týmu. Na hráčích bylo vidět, že si utkání na nové umělce a s kvalitním soupeřem chtějí užít. Výborně zahrál první poločas Lukáš Jeníček, který se několikrát dostal ke střele a udržel pro nás mnoho míčů. Zhruba ve 30. minutě jsme měli štěstí, když těžkým zákrokem vytěsnil Honza Soukup jednu střelu na tyč. Pak musel odstoupit pro zranění z pozice stopera domácí kapitán Patrik Lancz a my doufali ve větší průchodnost obrany. Vyloženou šanci jsme však neměli. Závěr první půle byl pro nás hodně těžký. Domácí zahrávali sérii rohových kopů a téměř z každého jsme mohli inkasovat! To se však nestalo a poločas skončil smírně 1:1.
Druhý poločas byl z naší strany herně lepší, ale hned v jeho úvodu měli domácí tři volné přímé kopy z hranice vápna! Poprvé Kadlec přestřelil, podruhé po centru hlavičkoval Adam Petrouš nad, a naposledy nádherně zasáhl Honza Soukup, který vytáhl další střelu Kadlece na roh. Kolem 65. minuty se lehce zranil Michal Martínek a po chvilce musel hřiště opustit. Ještě než se tak stalo, tak došlo k fatální ztrátě míče, které se dopustil Patrik Zmeškal a trest byl velký, krásná střela z hranice vápna a 2:1! Protože jsem navíc musel stáhnout do obrany Milana Kotouče, tak to na zvrat nevypadalo. Naštěstí jsme odpověděli ihned v 66. minutě, když zase Martin Samko vysunul kolmicí Marka Kauckého a ten proměnil svůj nájezd v gól na 2:2! Troufnu si říci, že od této chvíle jsme byli lepším týmem a naše pozice před domácí brankou byly nebezpečnější. V této fázi zápasu bych bral možnost střídání jak sůl a myslím si, že by to mělo gólový efekt, protože domácím docházel dech. To co předváděl po celé lajně Marek Kaucký se na okresní úrovni moc často nevidí. V 87. minutě si to namířil zase mezi dva obránce a vletěl do vápna v podobné pozici, z které dal vyrovnávací gól. Bohužel mu byl tentokrát domácí obránce blíže a rozhodl se pro riskantní a nesmyslný skluz zezadu. Z mého pohledu trefil všechno, jen ne balón! K údivu nás a myslím, že i domácí lavičky se však píšťalka neozvala. Uznávám, že utkání mělo kvalitu, bylo asi remízové, byl to závěr zápasu a tak se penalta píská těžko, ale pravidla platí od první do poslední minuty stejně :-(. Pan rozhodčí Lukáš Novotný zvládl jinak utkání velice dobře a hra měla spád, ale tato situace v nás zanechala hořkou příchuť. V samém závěru měl ještě obrovskou šanci Lukáš Repík, ale ani on domácího, celkem nejistého mladíčka v brance, nepřekonal. Teď již píšu s klidnou hlavou a jsem moc rád, že kluci si mohli takto kvalitní utkání zahrát. Soupeři musíme poděkovat za korektní a fotbalový přístup k zápasu a i za to kde se rozhodli zápas odehrát. Po této remíze se nám nepodařilo více dotáhnout ke špičce, ale třetí místo jsme po podzimu udrželi a myslím, že to na nováčka není vůbec špatné!!!

Chtěl bych poděkovat všem lidem, kteří si na podzim našli cestu na naše zápasy! Věřím, že nám zachováte přízeň i v jarní části sezóny.

Sestava: Soukup, Martínek (65. Repík), Zmeškal (K), Kotouč D., Zachař, Kaucký, Samko, Rott, Jungmann, Jeníček, Kotouč M.

Hvězdičky: Kaucký, Jeníček, Jungmann

Napsal: Petr Vraštil