Kategorie: Archiv, Archiv A MUŽSTVA

TJ TATRAN RAKOVNÍK "B" – FK RUDNÁ 4:1 (1:0)

Po domácí porážce od Hostouně nás čekal v sobotu 28.09.2019 další těžký soupeř. Zajížděli jsme na hřiště rezervy Tatranu Rakovník. Tento soupeř je zatím druhý pouze o skóre. Přesto jsem čekal lehčí zápas, než minulý týden. Bohužel lepení sestavy určilo, s jakou taktikou a cílem zkusíme utkání odehrát.

První poločas byl téměř totožný tomu z utkání s Hostouní. Domácí měli míč častěji. Nedokázali využít dvě velké šance a hrozili hlavně po dobře zahrávaných rohových kopech. Paradoxně jsme mohli jít do vedení my. Zhruba v 18. minutě utekl Raol Mezsar a postupoval zcela sám na brankáře. Bohužel místo kličky střílel a brankáře nepřekvapil. Druhou obrovskou šanci měl Karel Rulf, ale jeho střela minula branku zhruba o metr. Když se zdálo, že stejně jako před týdnem udržíme nerozhodný stav alespoň v první půli, přišel šok. Ve 45. minutě jsme po nedorozumění mezi obránci a brankářem nechali lehce skórovat na zadní tyči M. Tauše, 1:0!

Jak jsme hloupě skončili první půli, tak jsme začali i druhou. Hrálo se snad dvě minuty a domácí udeřili po naší chybě podruhé. Jmenovitě to byl J. Lisner, 2:0! Tento průběžný výsledek nás zlomil a už jsme ani tolik nebojovali. Když k tomu přičteme fotbalovou kvalitu na straně domácích, tak bylo jasné, že ještě inkasujeme. Některé šance domácí zahodili, něco nás brankář zneškodnil, ale vše ubránit nešlo. Třetí gól padl po individuální chybě v 63. minutě a jeho autorem byl M. Kučera. V 70. minutě už to bylo 4:0! To se podruhé trefil Tauš. Čekalo nás horkých dvacet minut do konce zápasu. Naštěstí domácí své šance už nevyužili a nám se podařilo dokonce skórovat. Po ojedinělé akci se prosadil v 89. minutě Honza Prager, 4:1!

Výsledek je vzhledem k průběhu utkání opět zcela zasloužený a spíš ještě mírný. Bohužel ani v tomto utkání se nám nevyhnulo zranění a již po první půli musel střídat „domácí“ David Krajči, který si obnovil zranění kolene. Jestli to takto půjde dál, tak na konci podzimu už nebude mít kdo hrát :-(

Jediným plusem tohoto zápasu byly výkony našich dvou dorostenců, kteří v těžkém utkání slušně obstáli.

Sestava: Hauptlorenz, Krajči (K) (46. Kučera), Palivec, Blahout, Prager, Vanta (69. Berecz), Slowik (ZK), Jedlička (80. Vraštil), Oliva, Maezsar, Rulf.

napsal: Petr Vraštil