Kategorie: Archiv DOROST

9. 5. FK Rudná - Dobřichovice 8:2

V sobotu 9. 5. 2015 jsem měl možnost zaskočit jako "trenér" na lavičce dorostu. Náš dorost se na domácím a skvěle připraveném hřišti utkal se soupeřem z Dobřichovic. Na podzim kluci v Dobřichovicích zvítězili 3:1 a to bylo do včerejšího dne jediné jejich vítězství v soutěži.

Protože se na zápas nemohli většinou ze zdravotních důvodů dostavit hráči, kteří patří v dorostu k těm starším a pravidelně nastupují, musel jsem sáhnout pro výpomoc do řad starších žáků. Naštěstí všichni tři kluci (Šírl, Křižka, Buben), které jsem oslovil, souhlasili, že v zápase vyšší kategorie nastoupí a já měl tedy k dispozici 13 hráčů. Náš tým byl tedy hodně mladý, protože většina hráčů byla ve věku 14-15 let! Přesto jsem věřil, že uspějeme hlavně větší fotbalovostí než důrazem.

Mé představy se od začátku zápasu naplňovaly a my hráli celkem kombinační fotbal. Když se k této skutečnosti přidala rychlost a dravost, v útoku hrajícího Jirky Veselého, měla obrana Dobřichovic plné ruce i nohy práce. Byl to právě Veselý, který rozhodl o vývoji zápasu již v první půli a to dvěma slepenými góly. První poločas jsme jasně dominovali a po jeho skončení svítilo na tabuli 5:0!!!

Trochu jsem se obával, zda vydržíme se silami i ve druhé půli - s ohledem na možnost střídání pouze dvou hráčů a velice náročného počasí. Kluci vše celkem zvládli. Nejprve jsme přidali gól na 6:0 a pak jsem se rozhodl pošetřit nějaké síly J. Havla do odpoledního zápasu áčka. Toto střídání dalo Dobřichovicím trochu více prostoru pro útočení a ty toho také využily, když snížily postupně na 6:2! Byli jsme to ale i my, kdo přidal další branky, a dovedli jsme zápas do vítězného konce 8:2!!! Za zmínku stojí, že čtyři góly vstřelil Jirka Veselý a to jich mohl dát i více! Klukům za jejich přístup musím poděkovat!

Sestava: Kača, Buben, Žitník, Havel (65. Kreperát), Maršálek, Křižka, Toms (K), Řešátko, Košteyn, Veselý, Krčmář (51. Šírl)

Hvězdičky: Toms, Křižka, Veselý