Kategorie: Archiv ŽÁCI ST.

Pravidla týmu

NAŠE MOTTO
Nechceme vychovávat fotbalisty, ale fotbalový tým, kde každý jeho člen pracuje na sobě nejen pro sebe ale i pro svůj tým. Posouváním sama sebe posouváme i tým. Pojďme hrát fotbal ne proto abychom vyhráli, ale aby nás bavil … vítězství pak přijde samo.

Pořadí důležitosti pro hráče týmu:

1. Rodiče     - Jsou základní oporou jak pro mne, tak pro klub
  2. Vzdělání  - Škola a vzdělání je základem pro mou budoucnost
  3. Fotbal       - Je to má srdeční záležitost, kterou dělám nejen pro sebe, ale i pro svůj tým na 100%
  4. Ostatní      - Další mé povinnosti a aktivity

Naše týmové pravidla:

1. Zdraví              - Dbám na své zdraví tak, abych nebyl ztrátou pro svůj tým (oblékání na tréning, zdravá výživa …)
  2. Prospěch        - Můj prospěch a výsledky ve škole se vždy odrazí na mém výkonu i týmovém výkonu.
  3. Docházka       - Je základním kamenem úspěchu týmu, jak pro tréningy, tak pro zápasy. Omlouvá mne jen nemoc, důležité                               rodinné záležitosti nebo škola. V opačném případě škodím týmu.
  4. Zlepšování     - Chci se zlepšovat, aby se zlepšoval i můj tým a proto na sobě pracuji každý den.
  5. Týmový duch - Jsem ke všem vždy otevřený a kamarádský, jelikož tím utužuji svůj tým.
  6. Vystupování   - Reprezentuji sebe a tým. Mezi základní pravidla patří zdravení, nepoužívání vulgarit …
  7. Fair play          - Chci týmu i sobě zajistit úspěch jedině fair play přístupem. Cokoli jiného odmítám.
  8. Spolehlivost   - Chci udělat vše pro to, aby se na mne můj tým mohl spolehnout.

Povinnosti jednotlivce týmu:

1. Je mou povinností sledovat dění na stránkách, abych byl vždy v obraze a mohl reagovat.
  2. Pokud se nemohu zúčastnit tréningu nebo zápasu omluvím se včas koučovi.
  3. Na tréning se dostavím o 15 min dříve, abych se mohl připravit, roztrénovat, pokecat s klukama a mohl se pak koncentrovat.
  4. Na tréning chodím vždy ve vhodném oblečení odpovídající plánované činnosti a počasí.
  5. Své tréningové a zápasové vybavení mám vždy sebou a v pořádku.
  6. Při tréningu a zápase se chovám tak, abych vždy přispěl k posunu svého týmu kupředu.
  7. Na konci tréningu nebo zápasu se věnuji vždy alespoň 5 min strečingu.
  8. Z tréningu nebo zápasu neodcházím dříve než jsou uklizeny všechny pomůcky, které jsme potřebovali nebo které jsem si půjčil.
  9. Pokud dostanu nějaký úkol, je pro mne povinností jej splnit.
  10. Má vazba na tým nekončí plotem hřiště, je to něco víc.

Chci vést náš tým k zápasu (kritéria kapitána)

1. Škola (prospěch)
  2. Spolehlivost - docházka (tréningy, zápasy)
  3. Týmový duch
  4. Přístup k tréningu (přístup, chování, práce na sobě)
    •   - Přístup k tréningu
    •   - Kázeň
    •   - Fotbalové vlastnosti
  5. Hodnocení posledního zápasu
    •   - Hodnocení postu
    •   - Univerzálnost
  6. Práce na sobě mimo tréning
    •   - Aktivity podporující výkon

Desatero pro rodiče a fanoušky:

1. Fanděte a povzbuzujte.
  2. Bavte se s námi, fotbal je hra ne válka.
  3. Oceňujte naše dovednosti, ale hlavně snahu.
  4. Nenadávejte a neraďte nám křikem, co máme na hřišti dělat, radí nám trenér.
  5. Pomáhejte nám, abychom se zlepšovali.
  6. Respektujte naše soupeře i jeho fanoušky.
  7. Hlavní cíl není vítězství, ale radost ze hry.
  8. Zatleskejte i soupeři, který se snažil a hrál fair play, ať již vyhrál nebo prohrál.
  9. Nenadávejte rozhodčímu když udělal chybu, i on nám pomáhá růst.
  10. Nechtějte výhru za každou cenu, v životě jde o více než o fotbal.